Katrs mājdzīvnieka īpašnieks vēlas, lai viņa suns izaugtu vesels, aktīvs un laimīgs. Un daudzi īpašnieki pieliek daudz pūļu, lai to panāktu. Taču ir daudz nepareizu priekšstatu par suņu saziņu, apmācību un aprūpi, kam daudzi tic.
Sunim vajadzētu ēst tikai gaļu
Sabalansētā suņu uzturā jāiekļauj ne tikai gaļa, bet arī citi ēdieni, piemēram, augu barība. Tikai tad mājdzīvnieks varēs iegūt visas nepieciešamās uzturvielas. Suņu barošana tikai ar gaļu var izraisīt kalcija deficītu un sekundāru hiperparatireozi.
Ja suns luncina asti, tad tas ir laimīgs.
Patiesībā suņi luncina asti ne tikai tad, kad ir laimīgi, bet arī tad, kad piedzīvo citas emocijas. Astes luncināšana var izpaust plašu emociju spektru, sākot no laimes un sajūsmas līdz īgnumam un satraukumam. Pētījumi liecina, ka atkarībā no emocijām mainās astes stāvoklis un tās kustības ātrums. Piemēram, nobijies suns, kurš jūtas vainīgs, bieži turēs asti zemu, luncinot to starp kājām. Un modrs vai satraukts suns tur asti augstu un luncina to daudz ātrāk nekā citās situācijās.
Suņi redz pasauli melnā un baltā krāsā
Lai gan suņi neredz pasauli tā, kā mēs, viņi joprojām redz krāsas. Drīzāk veids, kā viņi redz, ir līdzīgs cilvēkiem ar daltonismu, kas ir deuteranopijas veids. Tādējādi suņi labi redz dzelteno un zilo, bet sarkano un zaļo viņi neredz.
Sausais deguns norāda uz slimību
Deguna temperatūra un mitrums nav galvenie jūsu suņa veselības rādītāji. Labākais veids, kā noskaidrot, vai sunim ir drudzis, ir mērīt temperatūru. Tam jābūt no 37,8°C līdz 39,1°C. Citi slimības simptomi var būt vemšana un caureja, šķaudīšana, bieža urinēšana un zema aktivitāte. Sausais deguns nav iekļauts šajā sarakstā.
Vai ir hipoalerģiski suņi?
Diemžēl nav hipoalerģisku suņu. Ir dažas šķirnes, kas izmet mazāk kažokādas vai kurām dabiski ir mazāk apmatojuma. Mājdzīvnieku alerģija ir alerģiska reakcija uz olbaltumvielām, kas atrodamas dzīvnieka ādas šūnās, siekalās vai urīnā.