Lasīšanas Laiks:13 Minute(-s), 36 Sekunde(-s)

Šodien, 24. februārī, aprit gads kopš Krievijas iebrukumu Ukrainā. Paužot atbalstu un solidaritāti ukraiņu tautai, piektdien Latvijā notiek virkne atbalsta pasākumu.

Alūksnē aicina iedegt sveces Ukrainas aizstāvju atbalstam

Alūksnē aicina iedegt sveces Ukrainas aizstāvju atbalstam, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Apritot gadam kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, šodien no plkst.9 pie Mātes tēla, Alūksnē, visas dienas garumā Alūksnes novada pašvaldība un Alūksnes Kultūras centrs aicina ikvienu iedzīvotāju iedegt svecītes, tādejādi paužot atbalstu Ukrainas varoņiem un viņu nenogurstošai cīņai par savas valsts brīvību.

Smiltenē notiks piemiņas un atbalsta pasākums Ukrainai

Šodien Smiltenē notiks piemiņas un atbalsta pasākums Ukrainai, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Beāte Putniņa.

Gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, pašvaldība aicina ikvienu vienoties kopīgā atbalsta pasākumā Ukrainas tautai.

No plkst.10 pie Ukrainas karoga ikviens aicināts nolikt svecīti, paužot savu atbalstu, līdzjūtību un solidaritāti ukraiņu tautai.

Savu piemiņas svecīti visas dienas garumā varēs nolikt arī Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas pagalmā, kur būs novietoti gaismas lukturīši.

Plkst.18 pie Bērnu un ģimenes atbalsta centra notiks piemiņas brīdis, kurā novadā dzīvojošos Ukrainas iedzīvotājus uzrunās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš (NA). Pašvaldība aicina ikvienu būt kopā piemiņas brīdī un paust savu atbalstu karā cietušajiem.

Tāpat pašvaldība aicina atsaukties Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja, premjerministra un ārlietu ministra aicinājumam, rast brīdi ikdienas steigā, vismaz domās būt kopā, pieminēt un godināt Ukrainas tautas upurus, kā arī tos, kas cīnās par ukraiņu brīvību šodien plkst.9.

Balvu novadā norisināsies atbalsta pasākumi Ukrainai

Pasākumi Ukrainas atbalstam sāksies plkst.13 Medņevas Tautas namā ar koncertu “No sirds uz sirdi”, kurā piedalīsies sieviešu vokālais ansamblis “Melodija”.

Tilžas pagastā pie bijušās internātskolas plkst.18 notiks piemiņas brīdis cīnītājiem par Ukrainas brīvību – svecīšu iedegšana, spēka dziesmas ar folkloras kopu “Sagša”, bet Balvu Evaņģēliski luteriskajā draudzē plkst.18 noritēs kopīga lūgšana mieram un par tiem, kuri cieš no kara.

Balvu novada pagastos tiks organizēta akcija “Gaismu Ukrainai!”. Kultūras iestādes pagastos ikvienu aicina ziedot Ukrainas cilvēkiem gaismas avotus – LED spuldzes, uzlādējamos LED lukturus, portatīvās akumulatoru baterijas un pārnēsājamās uzlādes stacijas, vai arī ziedot līdzekļus to iegādei.

Dienvidkurzemes novadā notiks dažādi atbalsta pasākumi Ukrainai

Visā Latvijā un Dienvidkurzemes novadā plkst.9 cilvēki vienosies klusuma brīdī, godinot Ukrainas tautas upurus, kā arī notiks dažādi atbalsta pasākumi, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Novada skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs šodien gan vienosies klusuma brīdī, gan īpašu uzmanību pievērsīs izglītojošām sarunām par kara postu Ukrainā, par mieru, brīvību, drošību un citām vērtībām. Šīs dienas tematika daudzviet atspoguļosies arī vides noformējumā.

Novadā notiks arī citi pasākumi, paužot atbalstu Ukrainai.

Plkst.9 Grobiņas Sv. Brigitas Romas katoļu baznīcā, Celtnieku ielā 33 ikviens aicināts vienoties kopējā klusumā brīdī. Priesteris Sergejs Ivanovs veltīs nelielu aizlūgumu, bet ukraiņu ērģelniece Natālija Pasternaka izpildīs skaņdarbu.

Plkst.11 Bunkas kultūras namā notiks stundu ilgs koncerts un aizlūgums kopā ar mācītāju Raiti Šēneru.

Plkst.18 Vaiņodes kultūras namā notiks ierakumu sveču liešanas darbnīca, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Viena šāda svece var noderēt kareivjiem ierakumos un iedzīvotājiem, kas palikuši bez elektrības un siltuma. Kopīga rosīšanās darbnīcā saliedēs un nostiprinās sajūtu, ka tikai kopā esam spēks.

Plkst.19 pie Dienvidkurzemes novada bibliotēkas (bijušās Grobiņas pilsētas bibliotēkas, Skolas ielā 4 degs ugunskuri un bibliotēkā spēka dziesmas dziedās etnogrupa “Kuršu sievas”.

Joprojām pašvaldība aicina iedzīvotājus sadarboties un ziedot labdarības organizācijai “Tabitas Sirds” pirmās nepieciešamības preces Ukrainas bēgļiem. Tālrunis 26 142 827 saziņai ar vadītāju Kristīni Vidzenieci.

Kuldīgas novada domes ēku un Adatu torni izgaismos Ukrainas karoga krāsās

No šodienas līdz 26.februārim, godinot ukraiņu tautas varonīgo cīņu par savu brīvību, Kuldīgas novada domes ēku, kā arī Adatu torni diennakts tumšajā laikā izgaismos Ukrainas karoga krāsās, aģentūru LETA informēja pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska-Eglīte.

Atbalstu Ukrainai paudīs un simboliski spēcinās arī ukraiņu tautas mūzika, kas šajā laikā skanēs Rātslaukumā.

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, iestādes un uzņēmējus savu iespēju robežās paust atbalstu Ukrainas cilvēkiem – gan iesaistoties atbalsta akcijās un ziedojot Ukrainas cilvēkiem nepieciešamās lietas, gan atbalstot ļaudis, kuri bēgļu gaitās nonākuši Kuldīgas novadā.

Kuldīgas novadā ir 206 patvēruma meklētāji no Ukrainas. Daļa cilvēku uzturas pašvaldības nodrošinātās telpās, pārējie – pie radiem, draugiem un paziņām. Pašvaldības dienesti vienoti strādā, lai nodrošinātu patvēruma meklētājiem sociālo atbalstu, piedāvātu iespēju bērniem apmeklēt skolu un bērnudārzu, sniegtu atbalstu darba meklēšanā, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā un citu nepieciešamo palīdzību.

Kuldīgā, Stacijas ielā 6, darbojas labdarības organizācijas “Tabitas sirds” humānā atbalsta punkts, kurā iedzīvotāji aicināti ziedot no kara bēgošajiem ļaudīm un Ukrainas karavīriem, kuri cīnās frontes līnijās. Organizācija jau kopš kara sākuma sniedz plašu palīdzību ukraiņiem gan sūtot humānās kravas uz Ukrainu, gan atbalstot tos, kas patvērumu raduši Kuldīgas pilsētā un novadā.

Pērn Kuldīgas novadā humāno atbalstu saņēmuši vairāk nekā 500 ukraiņu cilvēki, bet 2023.gada pirmajā mēnesī humānais atbalsts sniegts 99 ukraiņiem. “Tabitas sirds” komanda ir spējusi sniegt ne tikai materiālo palīdzību, bet pagājušā gada augustā Kuldīgā organizēja sadraudzības pasākumu, kuru apmeklēja vairāk nekā 70 ukraiņi. Novembrī kopā ar ukraiņu cilvēkiem gatavotas ierakumu sveces, bet decembrī bērniem dāvātas ar līdzcilvēku atbalstu veidotās Ziemassvētku paciņas.

“Tabitas sirds” ir palīdzējusi koordinēt humānās palīdzības vākšanu un nogādāšanu uz Ukrainu, bet nu 1.martā organizācijai gaidāms liels izaicinājums, jo tā piedalās kā viens no posmiem “tviterkonvoja” satura veidošanā. Sabiedrības atbalsts šeit ir ļoti nepieciešams – vēl līdz ceturtdienai, 23.februārim, plkst.11, ir iespēja uz Stacijas ielu 6 atgādāt ziedojumus, kuri tik ļoti nepieciešami Ukrainā un ukraiņiem.

Rēzeknē notiks koncerts Ukrainas atbalstam

Šodien plkst.18 Rēzeknē, Festivālā parkā, norisināsies koncerts “Ukrainas atbalstam”, aģentūru LETA informēja Rēzeknes novada pašvaldības pārstāve Jūlija Jurāne.

Ukrainā joprojām turpinās plaša mēroga Krievijas militārās agresijas uzbrukumi. Mūzika, tautas kopā būšana savstarpēji vieno Ukrainas un Latvijas tautu, un koncerts sniegs iespēju paust atbalstu un atgādināt, kā mēs esam kopā ar Ukrainas iedzīvotājiem, pauda Jurāne.

Atbalsta koncertā skanēs gan ukraiņu, gan latviešu dziesmas. Organizatori aicina ņemt līdzi svecītes, kuras vēlāk varēs nolikt pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”.

Koncertu organizē Rēzeknes novada pašvaldība.

ieminot Krievijas iebrukuma Ukrainā gadadienu, Jaunjelgavā “uzziedēs” saulespuķu dārzs

Pieminot Krievijas iebrukuma Ukrainā gadadienu, šodien plkst.13 Jaunjelgavā, Vecpilsētas parkā, “uzziedēs” saulespuķu dārzs, tādējādi simbolizējot cerību, gaismu un dzīvību, aģentūru LETA informēja Jaunjelgavas kultūras centrā.

Vairāk nekā 150 saulespuķes, kas gatavotas no finiera un nokrāsotas, tiks uzstādītas Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā, lai līdz pat pavasarim atgādinātu par notikumiem Ukrainā un dotu cerību, ka nav vairs tālu diena, kad okupanti tiks padzīti no ukraiņu zemes.

Pasākums sāksies ar oficiālajām novada vadības uzrunām un Zemessardzes 55.kājinieku bataljona kapelāna aizlūgumu par Ukrainas karā kritušajiem. Muzikāli pasākumu kuplinās Jaunjelgavas kultūras centra vokālā grupa “Fridrihštate”, kā arī Barisona Aizkraukles mūzikas skolas skolotāji Artūrs Zemnieks un Līga Butāne ar audzēkņiem.

Visi pasākuma apmeklētāji tiks cienāti ar ukraiņu tradicionālo boršču, kuru sarūpēs Jaunjelgavā dzīvojošie no kara aizbēgušie ukraiņi. Līdzdarboties pasākumā gaidīts ikviens Latvijas iedzīvotājs, īpaši ukraiņi, kuri pagaidu mājas atraduši Aizkraukles novadā un citviet Latvijā.

Sadarbībā ar biedrību “SOS palīdzība Ukrainas armijai” tiks organizēta ziedojumu paku piegāde Ukrainā karojošajiem. Ikviens no pasākuma apmeklētājiem ir laipni aicināts sagatavot paku, kurā pēc paša ieskatiem var salikt dažādas preces – baterijas, lukturus, pārsējus, vitamīnus, saldumus, zeķes, higiēnas preces. Šīs pakas biedrības “SOS palīdzība Ukrainas armijai” pārstāvji nogādās uz Ukrainu februāra beigās.

Ventspils novadā notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam

Šodien Ventspils novadā notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Plkst.19 Popes kultūras nama iekšpagalmā notiks labdarības pasākums, veltījums Ukrainai “Lai ikviens var atgriezties mājās!”. To organizē kultūras darbinieces no Popes, Usmas un Jūrkalnes, aicinot šajā vakarā visus satikties Popē, lai noklausītos koncertu un piedalītos labdarības akcijā, ziedojot dažādus ukraiņiem noderīgus priekšmetus.

Koncertā uzstāsies Juris Jope, Aleksis Zariņš, Katrīna Bindere, Ginta Rūse, Baiba Grīniņa, Mārtiņš Lastovskis, Sibilla Veģe, Romans Gorjunovs un Zane Kalniņa. Pasākumu vadīs Baiba Jaunzeme, gaismu un skaņu nodrošinās uzņēmuma “VentSystem” speciālisti.

Akcijas organizatores sadarbojas ar biedrību “Tavi draugi”, aicinot sagādāt ukraiņiem higiēnas preces, proti, šampūnus, dušas želejas, 4., 5. un 6.izmēra pamperus bērniem, cietās ziepes rokām, 41.izmēra un lielākas vilnas zeķes, ātri pagatavojamu pārtiku, enerģijas batoniņus, guļammaisus, paklājiņus gulēšanai uz zemes, termoveļu, neitrālas krāsas termozeķes, lukturīšus un strāvas bankas. Savukārt biedrības “Maģie suiti” dalībnieces piedāvās iegādāties siltu zupu, iegūtos līdzekļus ziedojot ukraiņiem.

Savukārt Tārgales pagasta pārvaldes zālē šodien plkst.19 norisināsies labdarības pasākums “No sirds uz sirdi”, kurā varēs izbaudīt dziesmas latviešu, lībiešu un ukraiņu valodā, noskatīties Ukrainas mākslinieku koncertierakstu, kas notika 2022.gada vasarā Puzē, un būs iespēja tikties ar kustības “Ventspils atbalsts Ukrainai” dalībniekiem, kuri dalīsies savās pārdomās par šo gadu, pastāstīs, kāda palīdzība sniegta Ukrainas atbalstam, kā arī kādas pašlaik norisinās akcijas Ukrainas tautas atbalstam. Labdarības pasākuma laikā būs iespēja ziedot Ukrainai nepieciešamās lietas, proti, dažāda izmēra gaismas lukturīšus un baterijas, pieres lukturīšus, uzlādes stacijas, guļammaisus, tūrisma matračus, parafīnu sveču izgatavošanai, pārtikas preces un citas lietas.

Iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt labdarības pasākumus. Ukraiņiem šajās grūtajās dienās noderēs ikviens atbalsts – kā morāls, tā arī materiāls, tāpēc organizatori aicina palīdzēt tautai, kura tik varonīgi cīnās par savas valsts brīvību.

Ķekavā notiks atbalsta pasākums Ukrainai

Šodien, kad apritē gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Ķekavā notiks atbalsta pasākums Ukrainai, informē pašvaldība.

Visas dienas garumā novada iedzīvotāji varēs nolikt svecītes koka statīvos pie Daugmales multifunkcionālā centra, Baldones kultūras centra, Baložu pilsētas kultūras nama, Katlakalna tautas nama, Ķekavas kultūras nama un pie Jaunu ideju centra.

Pēcpusdienā plkst.13 Ķekavā pie Jaunu ideju centra norisināsies piemiņas brīdis Ukrainas kara kritušajiem. No plkst.13.30 līdz 19 Jaunu ideju centrā novada iedzīvotāji varēs liet ierakumu sveces, kuras pēc tam ar kādu no humānajiem konvojiem tiks nogādātas frontes līnijās Ukrainas austrumos, kur karavīri tās izmanto, lai sildītos un gatavotu ēdienu.

Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē notiks svētbrīdis Ukrainas tautas atbalstam

Šodien plkst.18 Jelgavas Svētās Annas prokatedrālē notiks svētbrīdis, kurā aizlūgs par mieru Ukrainā.

Svētbrīdī piedalīsies pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Balti” un flautiste Daniela Grīnberga.

Šajā dienā, paužot atbalstu Ukrainai, zilā un dzeltenā krāsā Jelgavas pilsētā tiks izgaismotas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību ēku fasādes.

Jelgavā Ukrainas karogi ir pacelti pie pilsētas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību ēkām, pie izglītības iestādēm, kā arī citām publiskajām ēkām.

Pirms gada Krievija sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, apšaudot gan militāro, gan civilo infrastruktūru. Ukrainas armija un brīvprātīgie sāka aktīvu aizstāvēšanos un pretuzbrukumus okupantiem. Karš turpinās un tajā gājuši bojā tūkstošiem cilvēku, ir sagrautas Ukrainas pilsētas un ciemi, pauda pašvaldībā.

Liepājā atbalsta pasākumā Ukrainai aicina ziedot nepieciešamās lietas

Liepājas pašvaldība aicina ikvienu liepājnieku šodien pulcēties pie Liepājas Universitātes ēkas, Lielajā ielā 14, lai vienotos atbalstā ar Ukrainas tautu cīņā pret Krievijas izraisīto karu, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Plkst.12 būs iespējams nodot ziedojumus un apskatīt digitālo izstādi “Sagrautā Liepāja. Sagrautā Ukraina”, bet plkst.19 sāksies atbalsta pasākuma koncerts, kurā Liepājā iemīļoti mūziķi izpildīs dažādas dziesmas, būs dzirdami dzejas lasījumi. Pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa.

Pulcējoties uz pasākumu, pašvaldība aicina ņemt līdzi Ukrainas karoga krāsu atribūtiku, lai paustu kopēju nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un iestāties par brīvu un neatkarīgu Ukrainas valsti. Arī uz vietas pasākumā būs iespēja saņemt un sev pie apģērba piespraust Ukrainas karoga krāsu lentīti.

Pulcējoties uz pasākumu Ukrainas atbalstam, liepājnieki pievienosies tiem miljoniem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējā gada laikā ukraiņiem ir snieguši un turpina sniegt gan praktisku, gan emocionālu atbalstu.

Šodien visas dienas garumā Liepājas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Tabitas sirds” aicina liepājniekus ziedot zeķes, cimdus, citus adījumus, pirmās nepieciešamības medicīnas preces, naudu, sveces un parafīnu. Saziedotie līdzekļi tiks nogādāti Ukrainas valsts aizstāvjiem. Ziedojumus var nest laikā no plkst.12 līdz 20, nododot tos brīvprātīgajiem pie Liepājas Universitātes izvietotajā teltī.

Liepājas bāka šodien tiks izgaismota Ukrainas karoga krāsā.

Pie Valmieras Kultūras centra notiks atbalsta pasākums “Sirdsgaisma Ukrainai”

Pie Valmieras Kultūras centra šodien no plkst.16 līdz plkst.20 notiks atbalsta pasākums “Sirdsgaisma Ukrainai”, aģentūru LETA informēja pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Klausoties ukraiņu mūziku, sildoties pie ugunskura un vērojot projekciju uz Valmieras Kultūras centra fasādes, pašvaldība aicina kopīgi darināt maskēšanās tīklus, piedalīties ierakumu sveču izgatavošanas darbnīcā, nobaudīt boršču un ziedot sev vēlamā veidā – bērnu sagatavotas nelielas dāvaniņas vai zīmējumus ar īpašu veltījumu kādam bērnam Ukrainā; lietas, kas pašlaik ļoti nepieciešamas Ukrainā, naudu.

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore, kura pašlaik strādā Valmieras novada pašvaldībā, Oksana Kiriļuka uzskata, ka kara gads ir neuzvaramības gads. Drosmes un uzticības gads. Ticības un sāpju gads. “Gads, kas parādīja, kas mēs patiesībā esam. Ukraiņi tur savu pozīciju. Katrs ir savā vietā, lai kur viņš atrastos – Ukrainā vai ārzemēs. Mūsu draudzīgo Eiropas un pasaules valstu savlaicīgi sniegtā palīdzības roka dod spēku un pārliecību virzīties uz priekšu, uz uzvaru,” uzsver Kiriļuka.

Ikviens “Sirdsgaisma Ukrainai” norises laikā aicināts iesaistīties ierakumu sveču izgatavošanā darbnīcā Valmieras Kultūras centrā kopā ar Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”. Līdz šodienai uz Valmieras Kultūras centru vai Valmieras Jaunatnes centru “Vinda” nogādāt sveces, sveču galus un tīras metāla kārbas, kas noderēs sveču izgatavošanai.

Pašvaldība aicina bērnus un jauniešus jau iepriekš sagatavot nelielu dāvaniņu ar īpašu sveicienu, ko saņems bērni Ukrainā, kuri cietuši karā. Pašu zīmēts veltījums, atbalsta vārdi, atstarotājs, lukturītis – šāds īpašs Valmieras novada bērnu un jauniešu veltījums iepriecinās un stiprinās bērnus un jauniešus Ukrainā. Veltījums un dāvaniņa jāievieto kastītē, lai tas nonāktu Ukrainā.

Pie Valmieras Kultūras centra būs iespēja arī atstāt lietas, kas pašlaik ļoti nepieciešamas nosūtīšanai uz Ukrainu, proti, ilgtermiņa uzglabāšanas produkti: konservi, makaroni, graudaugi, tēja, kafija, medus, šokolāde, pārtika bērniem, higiēnas preces, enerģijas uzkrāšanas ierīces, gultas veļa, dvieļi, segas.

Kiriļuka un Ukrainas kara bēgļu koordinatore Valmieras novadā Marija Vasiļenko kopā ar Brenguļu sākumskolas pavāri Ingūnu Vilku aicina pasākuma laikā ikvienu nogaršot boršču, kāds tas tiek gatavots Ukrainā, un citus Ukrainas tradicionālos ēdienus. Par maltīti varēs ziedot paša izvēlētu summu, ziedojumam nonākot Ukrainas kara bēgļu atbalstam.

Liepājas koncertzālē notiks ukraiņu kopienas vakars un atklās izstādi

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šodien plkst.17 atklās fotogrāfes Veronikas Simoņenkovas izstādi “Kopā ar Ukrainu”, kam sekos muzikāla satikšanās neformālā gaisotnē ukraiņu kopienas vakarā, aģentūru LETA informēja SIA “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Fotogrāfes Simoņenkovas fotosērija “#KopāArUkrainu. Ukrainas kara bēgļi Latvijā” aizsākās pērn mākslas stacijā “Dubulti”, kad to rotāja Šveices mākslinieka Tomasa Hiršhorna instalācija “Art = Shelter”. Šo simbolisko patvērumu mākslā apmeklēja arī Latvijā dzīvojošie Ukrainas kara bēgļi, kurus fotogrāfe iemūžināja bez samākslotības – domīgus, satrauktus, bēdīgus, arī spēcīgus, nesalaužamus un priecāties spējīgus. Portreti aicina pamanīt un nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt atbalstu un palīdzēt Ukrainas ļaudīm.

Izstādes atklāšana iezīmēs fotosērijas turpinājumu – Liepājā dzīvojošo Ukrainas kara bēgļu portretus, kas iemūžināti Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” interjerā un apkārtnē. Uz fotografēšanos koncertzālē atnāca 38 ukraiņi, kas patvērušies Liepājā – ģimenes un jaunieši. Trīs dienās Veronika Simoņenkova radīja vairākus simtus portretu, no kuriem 76 tiks izstādīti līdzās mākslas stacijā tapušajām fotogrāfijām.

Izstādes kuratore Inga Šteimane skaidro, ka fotosērija dokumentē baiso Ukrainas karu. Tajā ietvertās fotogrāfijas piešķir konkrētu cilvēcisku dimensiju augstajiem vārdiem no politiskajām tribīnēm par varonīgo ukraiņu tautu, kas visai pasaulei apliecina nelokāmu gribu dzīvot brīvā, demokrātiskā valstī un ar neuzvaramu sīkstumu stājas pretī krievu agresijai.

Fotogrāfijas līdz pat 15.aprīlim būs skatāmas Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” otrajā stāvā, publiskajā zonā.

Pēc izstādes atklāšanas sekos ukraiņu kopienas vakars koncertzāles Kamerzālē, kuru aicināti apmeklēt gan ukraiņi, kas raduši patvērumu Liepājā un reģionā, gan viņu atbalstītāji. Kopā sanākšana būs iespēja atbalstīt vienam otru, vairot spēku un cerību.

“Koncertzāles komanda nosoda nežēlīgo karu, tādēļ kopā ar partneriem vēlamies paust atbalstu ukraiņu tautai caur mūzikas un mākslas valodu. Kā kultūras iestāde, vēlamies integrēt kopienu un parādīt, ka koncertzāle ir atvērta jaunajiem iedzīvotājiem,” pasākuma nozīmi akcentē SIA “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Kopienas vakara apmeklētājus uzmundrinās gan muzikālas performances, gan dejas un dzejas lasījumi, kurus sniegs ukraiņu kopienas pārstāvji, pazīstami mūziķi, mākslinieki un izpildītāji. Vakara gaitā sanākušie tiks aicināti arī dalīties ar saviem pēdējā gada pieredzes stāstiem. Pasākums notiks latviešu un ukraiņu valodā.

Pasākumu atbalsta Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Liepājas teātris, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks”, bērnu un jauniešu folkloras kopa “Ķocis”, Liepājas pašvaldība un citi.

Daugavpilī Vienības nama otrā stāva foajē būs skatāma ukraiņu mākslinieka Vitjuka izstāde

Šodien plkst.16 Daugavpilī Vienības nama otrā stāva foajē tiks atklāta ukraiņu mākslinieka Ivana Vitjuka izstāde, kas būs apskatāma līdz 31.martam, aģentūru LETA informēja Daugavpils Kultūras pārvaldes pārstāve Diāna Soldāne.

Paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu un apliecinot atbalstu cīņā ar agresoru par mieru un neatkarību, Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes ir sagatavojušas un aicina apmeklēt dažādus pasākumus.

Līdz svētdienai, 26.februārim, vakara tumšajās stundās Vienības nams Daugavpilī tiks izgaismots Ukrainas karoga krāsās

Tāpat līdz 28.februārim Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs tiks organizētas literatūras izstādes “Karam atbildēt ar vārdu…”.

Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, pirmajā stāvā līdz 13.martam būs apskatāma ukraiņu mākslinieku darbu izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No -16 līdz +7 grādiem! Nākamnedēļ gaidāmas būtiskas laikapstākļu izmaiņas
Next post Piektdienas rīts daudzviet atnesis pamatīgu sniegu, dienā gaidāmi +4 grādi