Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 21 Sekunde(-s)

Piektdien pulksten 6.30 rītā apledojums daudzviet Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 60 “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, portālu  informēja uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Vidzemes šoseja (A2) posmā no Raunas pagrieziena līdz Veclaicenei;

Valmieras šoseja (A3) posmā no Strenčiem līdz Valkai;

Daugavpils šosejas (A6) no Izvaldas līdz Pāterniekiem;

Autoceļš Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) no Varakļaniem līdz Stolbovkai;

Autoceļš Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) no Grebņevas līdz Spoģiem;

Rēzeknes apvedceļš (A15) visa maršruta garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Krāslavas, Alūksnes, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Ogres, Rēzeknes un Valkas apkārtnēs.

Kā norāda LVC, ļoti grūti izbraucami ir vietējās nozīmes grants ceļi Alūksnes apkārtnē. Šos ceļus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu. Atkalas laikā tos klāj ledus un ūdens kārta, savukārt uzturēšanas darbi šādos laikapstākļos ir neefektīvi. Tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem un jāpārliecinās, ka transporta līdzeklis ir atbilstoši aprīkots, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm, aicina uzņēmums.

LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem LVC aicina informēt, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālajos medijos “Twitter” un “Facebook”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

jlp6 Previous post Piektdien ugunsgrēkā Rīgā gājuši bojā divi cilvēki
jryg Next post Bļugeram rezultatīva piespēle mazākumā, ‘Penguins’ zaudē pagarinājumā