Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 38 Sekunde(-s)

Pierīgā, netālu no Olaines novada Medemciema, kur nedēļas sākumā jau tika dzēsts meža ugunsgrēks 3,5 hektāru (ha) platībā, piektdien izcēlies vēl viens meža ugunsgrēks, kas šoreiz ir ievērojami plašāks, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Šoreiz mežs aizdedzies Stūnīšos, kas, raugoties no Medemciema, atrodas otrpus Jelgavas šosejai. Sākotnēji aplēstā ugunsgrēka platība ir aptuveni 18 ha, taču tā tiks precizēta.

Dzēšanas darbus veic VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī iesaistīts Valsts robežsardzes helikopters. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls pagaidām nav zināms.

Kā liecina VMD apkopotā informācija, piektdien Latvijā dzēsti kopskaitā seši meža ugunsgrēki 18,44 hektāru platībā.

Jau ziņots, ka Latvijas mežos patlaban ir augsta ugunsbīstamība, par ko vairākus brīdinājumus izplatījis arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ugunsnedrošais laikposms Latvijas mežos sākās 1.maijā, un tas parasti tas ilgst līdz rudenim. Meža ugunsnedrošais laikposms nosaka aizliegumus un ierobežojumus visiem iedzīvotājiem. Par to neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.

Lai samazinātu meža ugunsgrēka izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem, uzturoties mežos un purvos ugunsnedrošajā laikposmā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem vai veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Tāpat bez saskaņošanas ar VMD tuvāko mežniecību ir aizliegts veikt jebkādu dedzināšanu, kas rada dūmus, jo tas var maldināt uguns novērošanas torņu dežurantus.

Dienestā atgādina, ka arī meža izstrādātājiem ir jāatceras, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus drīkst tikai ar VMD mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju.

Vienlaikus VMD norāda, ka meža īpašniekiem ir jāparūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvotas no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai nepieciešamības gadījumā meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties.

Tāpat meža īpašniekam ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā, veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību ir īpašnieka pienākums.

VMD dati liecina, ka pērn meža ugunsgrēki dzēsti 391 reizi, pavisam 221 hektāra platībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Sestdien pūtīs dzestrs ziemeļrietumu vējš
Next post Rogovkā sākusies līdz šim plašākā “bezvests.lv” meklēšanas operācija