Pirmie divi Black Hawk helikopteri tiek nogādāti NAF Lielvārdes aviācijas bāzei

author
1 minute, 28 seconds Read

Pirmie divi no četriem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pasūtītajiem helikopteriem Black Hawk 11. decembrī tika nogādāti Lielvārdes gaisa spēku aviācijas bāzē. Pirmie divi “Black Hawk” helikopteri LETA Lielvārdes gaisa spēku bāzē tika nogādāti 11. decembrī.

Pabriks sacīja, ka helikopteri pašlaik atrodas Nacionālo bruņoto spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, kur tos no Eiropas nogādāja ASV lidmašīna. Helikopteri tiek piegādāti samontēti.

Patlaban notiek jaunā aprīkojuma un dokumentācijas pieņemšana, lai pēc iespējas ātrāk varētu nodot ekspluatācijā un darīt pieejamus apmācītiem pilotiem. Plānots, ka jaunie helikopteri Black Hawk tiks nodoti ekspluatācijā līdz janvāra beigām.

“Šie helikopteri ir ļoti svarīgi mūsu aviācijā, jo resursi, kas mums bija no tā sauktā padomju mantojuma, ir izsmelti,” teica Pabriks. Ministrs piebilda, ka jaunajiem helikopteriem būs īpašs krāsojums, kas atšķirsies no citu Latvijā bāzēto armiju lidaparātiem.

Jautāts par atlikušajiem plānotajiem helikopteriem, Pabriks sacīja, ka tie, visticamāk, tiks piegādāti nākamā gada laikā.

Iepriekš tika ziņots, ka pirmie divi no četriem NBS pasūtītajiem helikopteriem 10. decembrī Latvijai netika piegādāti nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

2018. gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru Black Hawk iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, noslēdzot starpvaldību nolīgumu ar ASV. Līdzfinansējums ir 15,5 miljoni ASV dolāru.

Pagājušajā vasarā Ukrainas armija no Latvijas saņēma divus Mi-17 un divus Mi-2 helikopterus. Tagad Latvijas bruņoto spēku rīcībā ir divi helikopteri Mi-17.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: