Pļavniekos nogalinātās meitenes tēvs sašutis: pagājis gandrīz gads, bet krustojums nav kļuvis drošāks

author
1 minute, 46 seconds Read

Rīdzinieks Uģis katru reizi ar smagu sirdi atgriežas uz gājēju pārejas A. Saharova ielā Rīgā. Tieši šeit pagājušā gada janvārī iereibis autovadītājs nogalināja viņa meitu, bet meitenes vecmāmiņa un māte tika smagi ievainotas, ziņo Bez Tabu.

Uģis, kurš ikdienā novēro gājēju un automašīnu plūsmu A. Saharova ielā, ir pārliecināts, ka drošība šajā krustojumā ir jāuzlabo, lai gājēji varētu droši šķērsot četru joslu ceļu.

“Šie ceļa posmi ir jāpadara drošāki. Cilvēki staigā naktīs un vakaros, kad ir tumšs. Šīs gājēju pārejas nav redzamas, tās šeit parasti nav redzamas. Ar regulējamu gājēju pāreju šeit noteikti nepietiek, jo autovadītājam ir jāredz, viņam ir jāparedz, viņam ir jābūt pārliecinātam par to, ko viņš redz priekšā,” saka Uģis.

Kā norāda Rīgas domes Satiksmes departaments, vispirms pašvaldība plāno aprīkot 15 bīstamākās gājēju pārejas ar luksoforiem un rekonstruēt tās, bet pēc tam varētu uzlabot drošību arī citās vietās.

Departaments informēja, ka nesen ir iegādāts speciāls apgaismojums, kas paredzēts gājēju pārejām, lai uzlabotu redzamību, un nākamajā gadā to varētu uzstādīt Uģa minētajā vietā A. Saharova ielā.

Tiek sastādīts saraksts arī ar citām gājēju pārejām Rīgā, kur apgaismojums tiks nomainīts pret jaunām LED lampām, taču departamenta pārstāve minēja, ka jaunās pārejas jau tiek aprīkotas ar tām. Jānis Vaivods sacīja, ka tikpat labi aprīkotas un drošas pārejas kā Bruņinieku ielā nākotnē varētu parādīties arī citās galvaspilsētas vietās, taču pagaidām tās vēl tiek testētas.

https://youtu.be/JFFOIYItskM

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: