Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 50 Sekunde(-s)

​Šī gada 23. decembra vakarā Valsts policijā saņemta informācija, ka Aizkraukles novadā, Neretas pagasta mežā, iespējams, apmaldījusies un saviem spēkiem netiek ārā kāda 1951. gadā dzimusi sieviete, kura, pēc kaimiņa teiktā, devusies uz tuvējo meža masīvu svētku egles meklējumos.

Nekavējoties meklēšanā tika iesaistīti glābšanas dienesti, tostarp ar tehnisko aprīkojumu – bezpilota lidaparātiem un termokamerām. Jau pēc dažām stundām sieviete tika atrasta un izvesta no meža sveika un vesela.

Pirms Ziemassvētkiem, 23. decembrī, neilgi pēc pulksten 19.00 Valsts policijā tika saņemta informācija no kāda kunga Aizkraukles novadā, Neretas pagastā, kurš bija uztraucies par savas kaimiņienes, kādas 1951. gadā dzimušas sievietes, neierasti ilgo prombūtni.

Kā sacīja vīrietis, kundze, no dzīvesvietas izejot, teikusi, ka dosies uz mežu pēc svētku eglītes. Ņemot vērā, ka dienas gaisma jau sen bija izdzisusi, vīrietis sācis uztraukties par kaimiņienes drošību. Papildu bažas radījuši gan ziemas laikapstākļi, gan tas, ka sievietei esot problēmas ar veselību.

Mājās atstātais telefons, iedegtā gaisma un ieslēgtais televizors apstiprināja to, ka sievietei patiešām bija padomā neilga pastaiga uz mežu pēc eglītes. Drosmīgais kungs devies uz kaimiņienes norādīto meža masīvu, lai uzmeklētu viņu.

Mēģinājis sasaukt, bet atbildi tā arī nesagaidīja. Jau pavisam drīz saprata, ka paša spēkiem tas nebūs iespējams un būs nepieciešama glābēju iesaiste, tāpēc informēja par notikušo Valsts policiju.

Valsts policijas amatpersonas nekavējoties rīkojās, sākot meklēšanu, izmantojot bezpilota gaisa kuģus – dronus un termokameras, kā arī piesaistot kolēģus no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķus.

Pateicoties visu glābēju profesionalitātei un policijas tehniskajam aprīkojumam, neilgi pirms pusnakts kundze tika atrasta norādītajā meža masīvā un izvesta no tā.

Nekavējoties sieviete tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku rokās un devās uz medicīnas iestādi, lai pārliecinātos par veselības stāvokli. Medicīnas iestādē tika veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un mediķi pārliecinājās, ka sievietes veselībai briesmas nedraud.

Valsts policija šādos gadījumos aicina iedzīvotājus atcerēties laicīgi parūpēties par savu drošību un nepalikt vienaldzīgiem arī pret līdzcilvēkiem, jo arī nevainīga doma par pastaigu mežā var izvērsties ārkārtas situācijā.

Ja dodies pastaigā viens:

  • Neaizmirsti paņemt līdzi telefonu;
  • Dodies pastaigā sev zināmā vietā;
  • Pirms tam informē tuviniekus vai kaimiņus par savu maršrutu, kā arī laiku, cik ilgi plānots būt prom;
  • Ja iespējams, pastaigu ieplāno dienas gaišajā laikā.
https://www.youtube.com/watch?v=7DX2YKuF9zI

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Mančestras “City” atspēlējas pret “Everton” un pakāpjas uz ceturto vietu
Next post Rīgas boulinga centrā pil griesti. Klientam bažas par Zolitūdes traģēdijai līdzīgu gadījumu