“Policija nepalīdzēja. Cilvēks ir miris.” Twitter sašutis par Jēkabpils slepkavību

  1. aprīlī Jēkabpils rajonā notika slepkavība: Leons Rūsiņš, iespējams, bērna un mātes acu priekšā ar cirvi sadūra savu bijušo sievu. Šis notikums izraisīja satricinājumu Latvijas sabiedrībā, un par notikušo notika diskusijas sociālajā tīklā Twitter. Portāls Apollo.lv ir apkopojis lietotāju reakcijas uz notikušo.

Iepriekš Valsts policijas priekšnieks Armands Rūks bija devis rīkojumu veikt iekšēju pārbaudi, lai pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajiem aktiem un pietiekami aktīvi un profesionāli.

Twitter lietotāji, maigi izsakoties, kritizē policijas rīcību. Cilvēki ir pārsteigti, šokēti, apjukuši – kas tieši vēl ir jānotiek, lai kaut kas mainītos policijas ikdienas darbā? Protams, arī likumdošanā, kur pārmetumi būtu jāvērš nevis pret policiju, bet gan pret likumdevējiem.

Skaidrs ir viens – emocijas ir uzliesmojušas, un tikai retais tic, ka Jēkabpils policija darīja visu iespējamo, lai sievieti saglabātu dzīvu.

“Pietiekami aktīvi un profesionāli” – vai jūs jokojat? Vai tas vispār ir apspriežams?”

“Neskatoties uz norādījumiem, cilvēks ir miris. Cilvēks vērsās pēc palīdzības policijā. Atkārtoti. Policija nepalīdzēja. Cilvēks ir miris. Norādījumi neko nemaina. Šis nav atsevišķs gadījums. Tā ir sistēma. Policijas sistēma, kas atstāj cilvēku ar viņa problēmām…”

“Katru reizi, kad notiek šādi gadījumi, es atceros 2018. gadu, kad policijas komanda atrada laiku, lai konfiscētu parastās kaņepes no kāda pensionāra dārza.”

“Un biedējošā neatbilstība starp štata policijas aicinājumu sociālajos tīklos netuvoties slepkavam, jo tas var būt bīstami, un vietējā policista optimistisko runu par to, ka slepkava jau ir dabūjis upuri, kuru vēlējās, un pārējie ir drošībā. Bailīgi.”

“Rūsiņš vajā visas tur strādājošās sievietes. Viņš zināja automašīnu numurus un adreses.”

“Valsts policija uzsver, ka nav iemesla bažām. Viņš bija vērsies tikai pret savu bijušo sievu.” Ak, viss kārtībā! Tie paralēlie draudi bija tikai draudi!”

“Divas rindkopas zemāk joprojām ir par to, kā turēties prom. Šiem kolēģiem jābūt aizņemtiem, viņiem nav iemesla baidīties no briesmām.”

“Pēdējā nedēļā viņš sāka draudēt: es atnākšu, un jums visiem būs gals. Pēdējās ziņas bija, ka sieviete ir pie friziera. Viņš viņu izsekoja un pateica, kāpēc viņai taisa matus, jo viņu gaida melns maisiņš,” stāstīja kolēģe.

Valsts policija: “Nomierinieties, vienkārši nomierinieties…”

” Sabiedrība ļoti cer, ka šī dienesta pārbaude atdzīvinās slepkavības upuri ar 18 krimināllietām, jo mēs skatīsimies, vai dokumentos viss ir skaisti un ar komatiem uzrakstīts.”

“Ko darīt, ja revīzijā atklāsies, ka policisti gadiem ilgi ir strādājuši pāri savām spējām par neadekvāti zemu atalgojumu? Un par to ir tieši atbildīga augstākā vadība!”

Nu. Es negribu izklausīties pustraks, bet varbūt beidzot laiks atvēlēt kādu spīdīgāku budžeta grasi pamatlietām, policijai utt? Kas arī – kungs gadu izpaudās… Jēkabpilī neviens inspektors gadu nebija pieejams?

Visi tie kas replies un quote tvītos cenšas nomelnot un apvainot policiju – vai jums nav kauna? Policija vienmēr strādā iedzīvotāju interesēs un ar visaugstāko godaprātu risina katru lietu. Nevainojama struktūra. Tikai cieņa no manas puses.

Vai varētu būt,ka Jēkabpils traģēdija ir vēl 1 epizode stāstā par to,ka brīvību/tiesību līdzsvars ir stipri izjaukts…nevienam nebija tiesību nosūtīt to Leonu pie ārsta un ārstēties,nebija tiesību ierobežot viņa brīvību pārvietoties un komunicēt…bija jāsagaida ”rīcība”?

Neizdarība un resursu trūkums tiek attaisnots ar to, ka nebija tiesību. Kaut kādas jau bija.

Jā, nu šeit sanāk apmēram tik cinisks un brutāls secinājums – gaidiet, kamēr ilgi draudošais slepkava Jūs nogalinās, un tad būs pamats viņu aizturēt.

Grūti teikt. Man jau liekas, ka Latvijā domestic vilance lietā ir kā fašistiskajā kaimiņvakstī. Kad sievietei(vai arī vīrietim) policijā atbild: “Nu kad tevi nositīs, tad zvani mums un mēs rīkosimies. “

”Viss ir labi, līdz viss ir slikti” paradokss. Lietas ”maina” tikai tad, kad noticis sliktākais. Gājēju pārejas bīstamās vietās uzliek tad, kad nogalina gājēju. Barjeras/zīmes asos līkumos uzliek tad, kad tur nositas cilvēki. Cerams, ka pēc šī tiks izdarīti secinājumi.

Iļģuciema cietumā gan jau ir arī šādas sievietes, kas savus varmākas ir nomušījušas pirmās. Nu bet tad vienīgi cietumiņš.


KUR MEKLĒT PALĪDZĪBU?

Palīdzību var meklēt vietējās pašvaldības sociālajā dienestā vai krīzes centrā:

Martas centrā.

Matīsa iela 49-3, Rīga

Tālrunis: 67378539

E-pasts: centrs@marta.lv

Marta centra Liepājas filiāle

Kurmājas prospekts 11, Liepāja Tel.

Tel.: 29195442

E-pasts: centrs@martaliepaja.lv

Ģimenes krīzes centrs Mīlgrāvis

Ezera iela 21, Rīga Tel.

Tel.: 67012515, 67398383

E-pasts: gimenes@krize.lv

Krīzes konsultāciju centrs Skalbes

Kungu iela 34, Rīga

Tel.: 24551700, 27722292

E-pasts: skalbes@skalbes.lv

Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem Paspārne

Talsu iela 39, Ventspils Tel.

Tālr.: 63661515, 22012434

E-pasts: pasparne_kc@inbox.lv

Centrs Valdardze fonds

Raiņa iela 9f, Valmiera Tel.

Tel.: 64220686

E-pasts: valdardze@inbox.lv

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Telefonkrāpnieki netipiskā veidā no Valkas iedzīvotājas nozog nepilnus 1000 eiro

Vairākos Pierīgas novadu kapos uzdarbojas kapu apmaļu zagļi

Torņakalna apkaimē izcēlies ugunsgrēks

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk