Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Valsts policija šā gada 4. decembrī pabeidza izmeklēšanu lietā par piecu mikroautobusu nodedzināšanu, un nodeva krimināllietas materiālus kriminālvajāšanas sākšanai Rīgas Ziemeļu prokuratūrai. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka mikroautobusus nodedzināja kāds 1997. gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nav sodīts un procesuālo darbību laikā savas rīcības motīvus paskaidrot nespēja.

Jau iepriekš ziņots, ka 2023. gada 18. aprīlī un 27. aprīlī tobrīd vēl nenoskaidrots ļaundaris nodedzināja piecus mikroautobusus, kas bija novietoti stāvēšanai Rīgā, Teikas un Juglas mikrorajonā.

Izmeklēšanas laikā izanalizējot lielu apjomu ar informāciju, tostarp videomateriālus, Valsts policija nonāca uz pēdām vīrietim, kurš varētu būt saistīts ar šiem sevišķi smagajiem noziegumiem. 27. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 1. nodaļas policisti aizturēja aizdomās turēto – 1997. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav sodīts un savas rīcības motīvus paskaidrot nespēja.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

  1. gada 4. decembrī kriminālprocess ar piecām noziedzīga nodarījuma epizodēm tika nosūtīts Rīgas Ziemeļu prokuratūrai ar ierosinājumu turpināt medicīniskā rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanu aizdomās turētajam vīrietim.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Nepilngadīgi huligāni ar akmeņiem apmētā salaspiliešus
Next post Valsts policija skaidro attēlā redzamā vīrieša identitāti