Polijas izlases domstarpības par prēmiju maksājumiem 2022. gada Pasaules kausa izcīņas laikā

author
4 minutes, 22 seconds Read

Polijas premjerministrs apsolīja naudu, bet pēc tam pārdomāja. Pat komandas vadītāji strīdējās ar galveno treneri par šo stāstu, ziņo “Championship”.

Polijas izlase spēles stila ziņā tika nosūtīta atpakaļ uz 2004. gadu. Vietējie žurnālisti tos salīdzināja ar Grieķijas izlasi. Tiesa, ja toreiz titulu ieguva grieķi, tad šeit tā bija loģiska aiziešana uz 1/8 finālu.

Skumjais Roberts Levandovskis (Robert Lewandowski) realizēja soda sitienu un aizgāja uz laukuma centru. Iespējams, tas bija viņa pēdējais Pasaules kauss. Viņš vēlējās vairāk. Taču ir grūti uz to paļauties, kad brīnumainā kārtā izdodas izkļūt no grupas. Ir izņēmumi, bet tie nebija saistīti ar Poliju.

Svarīga tēma, kas ir saistīta ar izlasi kopš tās izkrišanas, ir prēmiju izmaksa par sniegumu 2022. gada Pasaules kausa izcīņā.

Polijas izlase Pasaules kausa izcīņas play-off fāzē nebija iekļuvusi 36 gadus. Pirms brauciena uz Kataru spēlētājiem bija neformāla tikšanās ar premjerministru Mateušu Moravecki. Sākotnēji viņš esot apsolījis spēlētājiem 50 miljonus zlotu par iekļūšanu 1/8 finālā, bet pēc tam summu koriģēja līdz 30 miljoniem – aptuveni 6,4 miljoniem eiro. Svarīgs punkts: premjers solīja piešķirt šo naudu no valsts, nevis federācijas budžeta.

Neviens nesaprot, no kurienes šī summa. Un kāpēc par to paziņoja premjerministrs. Ideja ir tāda, ka izlase nopelnīja lielu naudu par to, ka vispirms kvalificējās 2022. gada Pasaules kausa izcīņai un pēc tam iekļuva “play-off” turnīrā. Kopumā FIFA federācijai izmaksās aptuveni 14 miljonus eiro. Tāpēc būtu loģiski, ja izlase maksājumus saņemtu no turienes, nevis no budžeta.

Moravecka solījumi nonāca presē. Maksājumi uzreiz tika salīdzināti ar pārējiem un pārsteidza – piemēram, olimpisko spēļu zelta medaļu ieguvēji saņem 100 tūkstošus zlotu (aptuveni 21 tūkstotis eiro). Spēlētājiem, kuri iekļuvuši pēdējā astotajā kārtā, tiek izmaksāta daudzkārt lielāka summa.

Pēc skaitļu publicēšanas sākās publiskas debates. Premjerministra solījumu kritizēja gandrīz visi. Tikai retais interpretēja Polijas iekļūšanu play-off kā īpašu sasniegumu, par kuru arī ir jāmaksā.

Galu galā Moraveckis nāca klajā ar oficiālu paziņojumu dienu pēc izlases izstāšanās. Viņš paziņoja, ka nauda tiks novirzīta jauniešu futbola attīstībai.

Tomēr daži svarīgi ar to saistīti jautājumi joprojām nav atbildēti. Polijas plašsaziņas līdzekļos izskanēja versija, ka situācija ar solīto prēmiju sadali ir izraisījusi trenera konfliktus ar dažām zvaigznēm, tostarp ar Levandovski un Ščensniju. Daži uzskatīja, ka nauda jāsadala starp spēlētājiem un visu personālu, citi – ka tā jāsadala tikai starp spēlētājiem atkarībā no nospēlētā laika. Tomēr galvenais treneris to atspēkoja.

Polijas izlases galvenais treneris Česlavs Michņevičs (Czeslaw Michniewicz) norādīja: “Katarā pavadījām gandrīz 20 dienas. Bet es piecas minūtes pirms komandas instruktāžas runāju ar Robertu Levandovski par iespējamo prēmiju. Starp mums nebija nekādu domstarpību. Es vēlētos, lai darbinieki, kas bija kopā ar mums, tiktu iekļauti prēmiju sadalē. Pēc instruktāžas es lūdzu komandu slēgt šo tēmu, lai pie tās vairs neatgrieztos. Es teicu, ka viņiem ir ierosinājums, bet galu galā lēmums būs jāpieņem premjerministram. Piecu minūšu laikā mēs šo tēmu noslēdzām.”

Tikmēr paši spēlētāji pēc izstāšanās no 2022. gada Pasaules kausa izcīņas pieskārās šim stāstam un neslēpa savu aizkaitinājumu. Bet ne tāpēc, ka viņi kaut ko nav nopelnījuši. Tas bija tāpēc, ka viņi nespēja izpildīt savus solījumus.

Pussargs Gžegožs Krihovjaks (Grzegorz Krychowiak) intervijā portālam pudelek.pl sacīja: “Mums tika apsolīta milzīga summa par iekļūšanu play-off. Mēs to ņēmām vērā, taču jau no paša sākuma nebijām pārliecināti. Mēs savā dzīvē esam redzējuši daudz. Mēs piecēlāmies no galda un savā starpā teicām, ka galu galā tas mūs pārsteigs. Mēs neko nebijām lūguši, nevienu nebijām uzrunājuši. Mēs bijām pārsteigti par piedāvājumu, bet nolēmām, ka, ja mums samaksās, lielāko daļu naudas novirzīsim labdarībai. Tas bija vienīgais veids, kā mūs glābt no šīs neērtās situācijas. Tas neizdevās. Žēl, ka mēs nesaņēmām šo prēmiju, jo vairāki miljoni būtu nonākuši labam mērķim.

 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: