“Politico”: Baidens mudinās Ķīnas prezidentu izmantot ietekmi uz Irānu

0
(0)

ASV prezidents Džo Baidens jaunnedēļ gaidāmajās sarunās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu uzstās, lai Pekina izmanto visu savu ietekmi uz Irānu centienos nepieļaut plašāka militāra konflikta izraisīšanos Tuvajos Austrumos, vēsta tīmekļa izdevums “Politico”, atsaucoties uz augstām ASV amatpersonām.

Iepriekš tika ziņots, ka Baidena un Sji sarunas notiks 15.novembrī Sanfrancisko Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstu ekonomiskās sadarbības samita gaitā.

Jebkādas Teherānas “provokatīvas darbības” izsauks ātru Vašingtonas reakciju, sacīja viens “Politico” sarunbiedrs.

Vašingtonai ir bažas, ka Irānas atbalstītais Libānas šiītu kaujinieku grupējums “Hizbollah” var atsaukties “Hamās” kaujinieku aicinājumam un pret Izraēlu atklāt otru “pretošanās fronti”,

norāda “Politico”.

Izsakoties par Pekinas un Teherānas attiecību raksturu, “Politico” raksta, ka to starpā ir “stratēģiska partnerība”, ko Ķīna stiprina ar naftas iegādi un investīcijām.

Divpusējos kontaktus sekmē kopīgās antipātijas pret ASV, teikts publikācijā.

Cits izdevuma avots gaidāmo ASV un Ķīnas līderu tikšanos raksturoja kā “stingru sarunu”.

Tematu vidū līdzās Ķīnas un Irānas attiecībām būs svarīgākie ASV un Ķīnas attiecību temati, arī cilvēktiesības, spriedzes vairošanās Taivānas šaurumā un aizdomas, ka Ķīna atbalsta Krieviju tās karā pret Ukrainu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »