Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pasta likumā, kas ir saskaņoti ar valdībā jau iepriekš atbalstīto principu, ka preses izdevējiem abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojuma izmaksas šogad nemainīsies.

Grozījumi Pasta likumā ir viens no 2023.gada valsts budžeta pakotnes likumprojektiem.

Lai abonēšanas kampaņas vidū nemainītu pakalpojumu tarifus, šogad preses izdevējiem universālā pasta pakalpojuma sniedzējam VAS “Latvijas pasts” abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus būs jāapmaksā atbilstoši 2022.gada tarifiem, paredz Ministru kabinetā iepriekš (MK) pieņemtais lēmums.

Valdība iepriekš atbalstīja minētās izmaiņas Pasta likumā, kas paredz, ka 2023.gadā preses izdevēji universālā pasta pakalpojuma sniedzējam apmaksā abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus saskaņā ar iepriekš, 2022.gadā apstiprinātajiem tarifiem.

Grozījumi Pasta likumā arī nosaka, ka, ja šogad tiktu apstiprināti jauni abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifi, tad papildu izmaksas VAS “Latvijas pastam” segtu no valsts budžeta pie konkrētiem likumā minētiem nosacījumiem.

Kā ziņots, no šī gada 1.janvāra tiek piemērots jauns valsts atbalsta modelis preses piegādes pakalpojumu apmaksai saskaņā ar Pasta likumā noteikto regulējumu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 2021.gada 29.novembrī pieņēma lēmumu par “Latvijas pasta” universālā pasta pakalpojuma tarifiem – tarifs par vienas preses izdevuma vienības piegādi 0,48 eiro un tarifs par kilogramu 1,14 eiro. Savukārt jaunais tarifs paredz, ka no 1.marta tarifs par vienas preses izdevuma vienības piegādi būs 0,55 eiro un tarifs par kilogramu – 1,20 eiro.

Kā skaidro Satiksmes ministrija (SM), lai abonēšanas kampaņas vidū nemainītu pakalpojumu tarifus, kas ietekmētu arī preses izdevumu saņēmējus, normatīvajā aktā plānots noteikt, ka šogad preses izdevēji turpina maksāt par preses piegādes pakalpojumiem, balstoties uz tarifiem, kas apstiprināti ar SPRK lēmumu 2021.gadā un kas norādīti preses izdevēju noslēgtajos līgumos ar “Latvijas pastu”.

Preses izdevēju maksājumu starpība, kas radīsies, ja būtu jāpiemēro jauni tarifi, tiks segta no valsts budžeta.

Ievērojot papildu ietekmi uz valsts budžetu, SM ir sagatavojusi prioritārā pasākuma pieprasījumu papildu līdzekļu piešķiršanai no valsts budžeta, kas tika izskatīts likumprojekta “Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam” veidošanas procesā. Saskaņā ar aprēķiniem minētā starpība būtu 194 047 eiro, no kuriem 33 677 eiro ir PVN, kas atgriezīsies valsts budžetā.

Lai noteiktu skaidru mehānismu maksājamās starpības aprēķināšanai atšķirīgu tarifu piemērošanas gadījumā, likumprojekts paredz, ka preses izdevējiem rēķinus sagatavo, ievērojot noslēgtajos līgumos norādītos tarifus, bet neiegūto preses izdevēju maksājumu daļu kā starpību aprēķina, rēķinot kopējos preses izdevēju maksājumus, un atņemot preses izdevēju maksājumus. SM aprēķināto starpību apmaksā, veicot maksājumus ne retāk kā reizi ceturksnī šim mērķim piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Būvdarbu dēļ no piektdienas sagaidāmas izmaiņas 13. un 50.autobusa un 11. un 22.trolejbusa maršrutos Previous post Būvdarbu dēļ no piektdienas sagaidāmas izmaiņas 13. un 50.autobusa un 11. un 22.trolejbusa maršrutos
Rīgā notiks Sieviešu solidaritātes gājiens Next post Rīgā notiks Sieviešu solidaritātes gājiens