Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 10 Sekunde(-s)

Republikāņu kontrolētā ASV Pārstāvju palāta trešdien nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu pret prezidentu Džo Baidenu saistībā ar viņa dēla Hantera Baidena ārvalstu biznesa darījumiem.

Hantera Baidena biznesa darījumi laikā, kad Džo Baidens bija viceprezidents, ir pastāvīgs republikāņu uzbrukumu mērķis. Tiesa gan, nekādas liecības, ka Džo Baidens būtu iejaukts nelikumībās, līdz šim nav parādījušās.

Republikāņiem vēl jāsniedz pierādījumi par korupciju no prezidenta puses. Pat ja izmeklēšana novestu līdz impīčmenta prāvai, ir maz ticams, ka demokrātu kontrolētais Senāts prezidentu atzītu par vainīgu.

Ši procedūra tomēr dod republikāņiem jaunu augsta profila platformu, lai uzbruktu Baidenam 2024.gada prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā un novirzītu uzmanību no federālajām kriminālprāvām pret viņa vēlēšanu sāncensi Donaldu Trampu.

Balsojums par impīčmenta izmeklēšanas uzsākšanu notika atbilstoši kongresmeņu partijas piederībai, 221 republikānim balsojot par un 212 demokrātiem balsojot pret.

Konservatīvie republikāņi apsūdz Hanteru Baidenu tēva ietekmes izmantošanā savos darījumos Ukrainā un Ķīnā. Šīs apsūdzības attiecas uz laiku, kad viņa tēvs vēl nebija prezidents, un Baltais nams ir uzsvēris, ka nav bijuši nekādi likumpārkāpumi.

Baidens pēc Pārstāvju palātas balsojuma apsūdzēja republikāņus, ka viņi novilcina svarīgu jautājumu risināšanu, bet ir apsēsti vēlmē gūt politiskus punktus pret prezidentu, kurš kandidē uz pārvēlēšanu nākamgad.

“Tā vietā, lai kaut ko darītu amerikāņu dzīves uzlabošanai, viņi fokusējas uz to, lai uzbruktu man ar meliem,” sacīja Baidens.

“Tā vietā, lai darītu savu darbu (..) viņi izvēlas šķiest laiku ar šo nepamatoto politisko triku, kuru, kā pat republikāņi Kongresā atzīst, neatbalsta fakti.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ceturtdien Latvijā dažviet snigs
Next post Okupantu trieciendroni posta Odesu. 11 ievainotie