Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 19 Sekunde(-s)

Krāslavā mirušajiem savvaļas putniem apstiprināta augsti patogēnā putnu gripa H5N1, informē Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Vienlaikus kopumā pašvaldības un atbildīgie dienesti Daugavpilī un Krāslavā savākuši ap 1300 mirušu putnu.

PVD norāda, ka reģionos, kur konstatēta augsti patogēnā putnu gripa, PVD veic pastiprinātas mājputnu turētāju pārbaudes.

Kā norāda dienestā, katru dienu tiek saņemti ziņojumi no iedzīvotājiem par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, daudzviet ir paņemti arī paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem, taču pagaidām nevienā citā gadījumā putnu gripa nav konstatēta.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Daugavpils Esplanādes dīķa teritorijā mirušajiem lielajiem ķīriem ir laboratoriski apstiprināta augsti patogēnā putnu gripa H5N1.

PVD aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

Iedzīvotājiem par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši ūdensputniem, jāziņo uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa rezervuāri un izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem, to izdalījumiem un fekālijām. Tāpat putnus var inficēt ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nonācis vīruss.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Centrs “Marta” aicina nekavējoties ratificēt Stambulas konvenciju
Next post Pazudusi vēl viena meitene, 12 gadus vecā Poļina