Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 7 Sekunde(-s)

Šodien Rēzeknē atklāts Dienas aprūpes un rehabilitācijas centra “Spārīte” peldbaseins, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Nataļja Jupatova.

Baseina telpā bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt fizioterapijas pakalpojumus. Nodarbības jaunajā baseinā pirmām kārtām ir paredzētas bērniem ar invaliditāti līdz 18 gadiem, pastāstīja Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Inese Nipere.

Dienas aprūpes centru Rēzeknē pašlaik apmeklē 85 bērni ar funkcionāliem traucējumiem, bet sociālās rehabilitācijas centra pakalpojumus – logopēda individuālās nodarbības, fizioterapeita individuālās nodarbības, multisensorās istabas pakalpojumu – saņem 77 bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Centru apmeklē bērni ar visdažādākajām diagnozēm – autismu, Dauna sindromu, onkoloģiskām saslimšanām, dažādām deformācijām, vairāku diagnožu mutācijām, epilepsiju, iedzimtām sirds slimībām un citām. Baseins ir aprīkots ar pacēlāju, lai tas būtu pieejams arī bērniem invalīdu ratiņos.

Vienā dienā plānots sniegt fizioterapijas nodarbības baseinā sešiem bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. 30 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem pašlaik ir piešķirtas fizioterapijas nodarbības baseinā līdz 30 pakalpojuma sniegšanas reizēm.

Priekšroka sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanā ir bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri ir iesaistīti deinstitucionalizācijas projektā un apmeklē “Spārīti”. Vienas individuālās fizioterapijas nodarbības baseinā maksa ir 37,10 eiro, bet Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības teritorijā reģistrētiem bērniem šis pakalpojums ir bezmaksas, pastāstīja Nipere.

Baseina telpu atjaunošana un aprīkojuma iegāde ir viena no deinstitucionalizācijas projekta daļām. Kopējās projekta izmaksas ir 2,6 miljoni eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 1,7 miljoni eiro, Rēzeknes pilsētas līdzfinansējums – 705 016 eiro, bet pārējo daļu finansējusi valsts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Arī ceturtdien gaisa temperatūra būs tuvu nullei un daudzviet snigs Previous post Arī ceturtdien gaisa temperatūra būs tuvu nullei un daudzviet snigs
Degvielas cenas 2.februārī 2023 gada Next post Degvielas cenas 2.februārī 2023 gada