Rēzeknes domei pietiks līdzekļu algu un sociālā atbalsta izmaksai līdz gada beigām, apgalvo pašvaldība

0
(0)

Rēzeknes pilsētas domei līdzekļu algu un sociālā atbalsta izmaksai līdz gada beigām pietiks, teikts finanšu grūtībās nonākušās pašvaldības, kuras politiskā vadība neslēpj mērķus panākt domes sasaukuma atlaišanu, izplatītajā paziņojumā.

Pēc finanšu pārkāpumu konstatēšanas un Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča atstādināšanas viņa vadītā Rēzeknes valdošā partija “Kopā Latvijai” ir atzinusi, ka apzināti sabotē domes sēdes, lai panāktu domes sastāva atlaišanu un jaunas vēlēšanas.

Pagājušās nedēļas izskaņā Rēzeknē viesojās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV), kura aicināja domes deputātus atsākt darbu vai nolikt deputātu mandātus, atzīmējot, ka viņai ir tiesības, nevis pienākums atlaist domi, ja tās deputāti nenāk uz sēdēm un šādā veidā aptur domes politisko darbu.

Šonedēļ savu redzējumu par vizīti izplatījusi arī Rēzeknes domes vadība, uzsverot, ka, “neskatoties uz sarežģīto situāciju finanšu jomā”, iedzīvotājiem visi nepieciešamie pakalpojumi tiekot nodrošināti. “Gan ministrei, gan Rēzeknes iedzīvotājiem nevajadzētu rasties šaubām par Rēzeknes pilsētas pašvaldības darbspēju un vēlmi pēc iespējas ātrāk atrisināt radušās grūtības,” pauž paziņojuma autori.

Pēc pašvaldības sniegtajām ziņām, “Rēzeknes siltumtīklu” valdes loceklis Guntis Gailums ministrei esot galvojis, ka, neskatoties uz pašvaldības iestāžu parādu 500 000 eiro apmērā par pagājušo apkures sezonu, uzņēmuma finansiālais stāvoklis esot stabils un siltumenerģijas piegāde pilsētas mājām turpinās.

Finanšu pārvaldes vadītāja Velta Vekšina uzsvērusi, ka līdz šī gada beigām pilsētas budžetā esot pietiekami daudz līdzekļu, lai izmaksātu algas pašvaldības darbiniekiem un nodrošinātu pašvaldības iestāžu uzturēšanu. Vekšina esot uzsvērusi, ka pašvaldībai nepieciešams aizdevums “praktiski pabeigtā rekreācijas centra būvniecībai un jau iesākto projektu pabeigšanai”. Tieši dārgais SPA centrs visbiežāk tiek minēts kā iemesls Rēzeknes finanšu problēmām. Pilsēta pašlaik nespēj projektu pabeigt, jo sliktās finanšu situācijas dēļ to vairs neviens nekreditē.

Sociālā dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns paudis optimismu par viņa pārziņā esošās pārvaldes finansiālo situāciju, jo līdz gada beigām līdzekļu pietikšot visu iestādes uzdevumu izpildei, tostarp tās darbinieku darba samaksai. Pēc viņa vārdiem, neskatoties uz to, ka pārvaldes struktūrās neesot kritiska speciālistu trūkuma, vēlams būtu palielināt fizioterapeitu un medmāsu, kā arī sociālo darbinieku, kuri aprūpē vecus cilvēkus Rēzeknes pensionāru sociālo pakalpojumu centrā, skaitu.

Savukārt Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings izklāstījis pārvaldes nostāju par valsts dotācijas aprēķināšanu un sadali un pašvaldības dotāciju Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēm pedagogu darba samaksai. Ministre Bērziņa ir pieprasījusi pārskatīt Rēzeknes domes lēmumu par pedagogu atalgojumu, jo Rēzeknes pilsētas pašvaldības dome ne tikai nav nodrošinājusi Ministru kabineta noteikumu ievērošanu, bet arī pasliktinājusi Rēzeknes pedagogu nodarbinātības apstākļus.

Savukārt Drelings klāstījis, ka, izstrādājot šos noteikumus, esot ņemts vērā “pilsētas skolu direktoru lūgums”, kuri esot lūguši “pārvaldi sagatavot ieteikumus pedagogu slodzes sadalījumam”. Ja Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības pārvaldes sagatavotajos dokumentos saskata neatbilstību Ministru kabineta noteikumiem, tad pārvalde esot gatava veikt nepieciešamās izmaiņas pedagogu slodzes sadalīšanas kārtībā pilsētas skolās.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

1 Comment
 1. wwd.com says

  Hello there! This blog post couldn’t be written much better!
  Reading through this post reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept talking about this. I will send this post to
  him. Fairly certain he’s going to have a great read. Thanks for
  sharing!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »