Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 22 Sekunde(-s)

Rīgā, Latgales priekšpilsētā, no privātīpašniekam piederošas ēkas jumta krītoša ledus dēļ dzīvību zaudējis kāds vīrietis, informēja Rīgas pašvaldības policija.

Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess, un notiek izmeklēšana, kuras laikā tiks vērtēta ēkas īpašnieka atbildība. Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA teica, ka patlaban kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Lieta patlaban sākta par faktu, nevis konkrētu personu.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka negadījums notika Kalna ielā 62.

Mirušā identitāte ir noskaidrota, un tas ir pensijas vecuma vīrietis, kurš gājis konkrētajai vietai garām.

Policija brīdina ēku īpašniekus, ka nekādā gadījumā nedrīkst paļauties uz to, ka ledus pats ar laiku nokusīs, tāpat nav jāgaida brīdis, kad policija zvanīs vai piemēros sodu. Ja ēka rada bīstamību, namīpašniekam ir nekavējoties jārīkojas, lai tā tiktu novērsta.

Kopumā novembra pēdējās dienās un decembra pirmajās divās nedēļās policija Rīgā konstatējusi 289 gadījumus, kuros no jumtiem nav notīrītas lāstekas, un 279 gadījumus, kuros uz jumtu korēm veidojas bīstami ledus un sniega vaļņi. Par konstatētajiem pārkāpumiem policija sāk administratīvo pārkāpumu procesus vai izdod aktu, kas paredz steidzami notīrīt jumtus. Tomēr policija atgādina, ka namīpašniekiem par jumtu tīrīšanu jārūpējas, lai nenotiktu nelaime, nevis soda dēļ.

Vienlaikus kārtības sargi aicina arī iedzīvotājus ne tikai ziņot par bīstamām vietām, bet arī, pārvietojoties pa pilsētu, pa laikam palūkoties augšup, lai izvairītos no bīstamajām vietām.

Policijai pieejamie likumiskie instrumenti paredz iespēju pret namīpašnieku sākt administratīvā pārkāpuma procesu vai izdot aktu par pienākumu notīrīt jumtu noteiktā termiņā, taču ar vai bez soda saņemšanas notīrīšanu organizē nama īpašnieks vai apsaimniekotājs.

Šosezon kopā Rīgas pašvaldības policijā saņemtas ziņas par vienu bojāgājušo, diviem cietušajiem un vairāk nekā 31 bojātu transportlīdzekli no jumtiem krītoša ledus dēļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Piektdien vietām Latvijā gaidāma stipra snigšana
Next post Dānijā, Vācijā un Nīderlandē aizdomās par terorakta gatavošanu aiztur vairākus cilvēkus