Rīga vēlas apklusināt mūziku uz kafejnīcu terasēm naktīs

Loading

Pilsētas pašvaldība gatavo noteikumus, kas ierobežos skaņas pastiprinātāju izmantošanu nakts stundās uz terasēm. Šādā veidā pilsētas iestādes cer palīdzēt iedzīvotājiem, kuri naktīs cieš no pārāk skaļas mūzikas, kas skan no tuvumā esošajiem uzņēmumiem. Par to raidījumā ” TČK” portālā Rus.LSM.lv pastāstīja Rīgas vicemērs Linda Ozola.

Tas, kas dažiem cilvēkiem ir jautri, citiem var būt mokoši. Īpaši skaļa mūzika no kafejnīcas terases ļoti vēlu vasaras vakarā.

“Es dzīvoju Vecrīgā. Daudzi domā, ka tur neviens nedzīvo, bet patiesībā tur ir daudz dzīvojamo māju, kur cilvēki dzīvo no otrā līdz piektajam stāvam, bet naktsklubi un terases ir pirmajā stāvā, pagrabstāvā vai ārpusē. Zem maniem logiem kopš šī gada ir divas terases un naktsklubs,” informēja Vecrīgas iedzīvotāja Alīna Andrušaite.

Pēc viņas teiktā, mūzika (dzīvā, dīdžeja priekšnesums vai vienkārši atskaņoti ieraksti) uz terasēm var sākt skanēt jau no vakara un turpināties līdz 2-3 naktī, līdz klienti izklīst vai ierodas policija, ko izsaukuši satrauktie īrnieki. Tomēr arī policija ne vienmēr palīdz.

“Ir gadījumi, kad ierodas policija, mūzika tiek izslēgta, viņi aizbrauc, bet pēc 10 minūtēm to atkal ieslēdz,” saka Alina.

Taču, spriežot pēc Rīgas vicemēra Lindas Ozolas vārdiem, pašvaldība, visticamāk, drīzumā nāks palīgā rīdziniekiem, kas nonākuši līdzīgā situācijā.

“Esam uzdevuši jautājumu domes juristiem: vai mums ir tiesības regulēt skaļruņu izmantošanu uz terasēm? Devāmies uz Ekonomikas ministriju, saņēmām apstiprinājumu, un dome to ir interpretējusi tā, ka jā, mēs to varam darīt. И

tieši šonedēļ tiek izskatīti noteikumi, kas ierobežos laiku, cik ilgi iekārtas var izmantot uz terasēm.

Tas varētu neizslēgt situāciju, ka cilvēki [pēc mūzikas izslēgšanas] turpinās sēdēt un runāt, un, ja viņu būs daudz, skaņa būs dzirdama. Taču tā nebūs salīdzināma ar basiem [no skaļruņiem],” viņa ziņoja.

Politiķe ierosināja, ka terases pastiprinātājus varētu atļaut izmantot līdz plkst. 23.00.

Un kad šie noteikumi varētu tikt pieņemti?

“Mēs sagatavosim savu priekšlikumu, noteikumi tiks iesniegti sabiedriskajai apspriešanai. Protams, sabiedrības viedoklis tiks ņemts vērā, un tiks panākta vienošanās ar pašvaldības iestādēm. […] Ja sabiedriskajai apspriešanai būs nepieciešamas divas nedēļas un pēc tam vēl saskaņošana pašvaldībā, tad ideālā gadījumā tas būtu jūnijā vai jūlija sākumā,” sacīja Linda Ozola.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: