Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 29 Sekunde(-s)

Ņemot vērā, ka tuvāko nedēļu laikā tiek prognozēti mainīgi laikapstākļi, Rīgas pašvaldība mudina māju īpašnieku attīrīt ēku jumtus no sniega, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Nu jumtiem krītošs sniegs apdraud gājējus, var bojāt automašīnas un pilsētvides objektus. Tāpat sniegs var bojāt jumta konstrukcijas, un, sniegam kūstot, iekštelpās var nonākt mitrums.

Veicot jumtu tīrīšanu, ir atļauts īslaicīgi norobežot teritoriju, kur varētu nokrist sniegs un ledus. Ilgstoši bloķēt gājēju ietvi, nenodrošinot gājējiem iespēju droši apiet norobežoto teritoriju, nav atļauts.

Vienīgais veids, kā garantēt gājēju drošību, ir veikt jumta tīrīšanu un pēc tās savākt no jumta notīrīto ledu un sniegu.

Iedzīvotāji aicināti nekavējoties ziņot par ietvēm, kas ilgstoši bloķētas no jumta krītoša sniega vai ledus radītas bīstamības dēļ. Ziņot var Rīgas pašvaldības policijai, aizpildot e-pieteikumu mājaslapā “riga.lv” kā arī zvanot Apkaimju iedzīvotāju centram.

Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsargjoslas zonā, kur ietves šogad kopj pašvaldība, namu īpašniekiem tāpat kā iepriekš pēc jumtu tīrīšanas ir jāsatīra sniegs un ledus no ietvēm. Ja teritorija pēc sniega tīrīšanas no jumta netiks sakopta, Rīgas pašvaldības policija mudinās ēkas īpašnieku veikt ietves uzkopšanu dažu stundu laikā.

Ja tas netiks izdarīts, ietves uzkopšanas darbus piespiedu izpildes ceļā veiks pašvaldība, bet nama īpašniekam būs jāsedz veikto darbu izmaksas.

Jebkurš uz ietves novietots šķērslis, tostarp lentes, barjeras un citi norobežojumi, apgrūtina ietvju kopšanu, kas tiek veikta mehanizēti. Ietvju uzturētāji jau šobrīd ziņo pašvaldības policijai par vietām, kur ietvju tīrīšana nav iespējama namu apsaimniekotāju izvietoto norobežojumu dēļ.

Par nenotīrītu jumtu var saņemt arī naudas sodu. Maksimālais sods fiziskām personām ir 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Šoziem traumas no jumta krītoša sniega dēļ guvuši divi cilvēki. Policijā uzsākti 74 pārkāpuma procesi par nenotīrītiem jumtiem. Aizvadītajā ziemā traumas nenotīrītu jumtu dēļ guva 20 cilvēki, un bojātas tika 130 automašīnas. RPP sāka 329 pārkāpuma procesus par nenotīrītiem jumtiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15027940t1hc694 Previous post Saukas ezera ledū ielūzis un gājis bojā cilvēks
15028561t1h093c Next post Rīgā plāno veikt veikt izmaiņas 49. autobusa maršrutā