Lasīšanas Laiks:3 Minute(-s), 14 Sekunde(-s)

“Rimi” Rīgas maratonam līdz piektdienai reģistrējušies vairāk nekā 23 000 skrējēju no 77 pasaules valstīm, informē pasākuma rīkotāji.

Dalībnieku vidū būs gan iesācēji, ģimenes ar bērniem un skolēni, gan atpūtnieki košos tērpos, kas pretendēs uz “Spices stila pjedestāla” balvām, gan uzņēmumu komandas un aktīva dzīvesveida cienītāji, kas pasākumam nopietni gatavojušies gada garumā.

Dažādās distancēs startēs dalībnieki ratiņkrēslos, maratonam atbalstot tādus sociālos projektus kā “Liberated!”, “Sports ikvienam” un Latvijas reto slimību aliansi. Elites skrējējus kuplā skaitā šogad pārstāvēs izlases “Latvija pasaulē” skrējēji, kas “Rimi” Rīgas maratona trases izmantos, gatavojoties startiem Pasaules čempionātā Rīgā.

“Rimi” Rīgas maratona direktors Aigars Nords atzīmē, ka maratona dalībniekiem šogad dota īpaša privilēģija pirmajiem izskriet oficiālās Pasaules čempionāta trases jūdzes, piecu kilometru un 21 kilometra distancēs. “Rimi” Rīgas maratons šogad kalpos kā sezonas atklāšanas pasākums un vienlaikus ģenerālmēģinājums Pasaules čempionātam skriešanā.

Sestdien, 6.maijā, norisināsies divi pasākumi – Olimpiskā bērnu diena un Latvijas čempionāts jūdzē jeb “DPD jūdzes” skrējiens. “DPD jūdze” plkst.10 no rīta startēs pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, lai finišētu pie Brīvības pieminekļa. “DPD jūdze” jau otro reizi norisināsies Latvijas čempionāta jūdzē statusā, pulcējot ap 2500 dalībnieku un ļaujot fiksēt arī iespējamos Latvijas rekordus jūdzes skrējienā.

Paralēli jūdzes skrējienam pie Brīvības pieminekļa plkst.10 atklās Olimpisko bērnu dienu ar 200 metru un 400 metru distancēm. Olimpiskajai bērnu dienai reģistrējušies vairāk nekā 5000 skrējēju. Plkst.11 paši mazākie varēs izmēģināt spēkus šķēršļu trasē “Happy mazuļiem”, savukārt plkst.11.30 starts tiks dots 60 metru sprinta distancei “Sprinta karalis un karaliene”, kurā tiks noteikti ātrākie mazie sprinteri vecuma grupās.

Olimpiskās bērnu dienas viesi būs arī olimpieši basketboliste Gunta Baško, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kamaniņu braucēja Kendija Aparjode, volejbolists Jānis Šmēdiņš un tenisists Kārlis Lejnieks, kuri dos startus īsajām distancēm un apbalvos mazos skrējējus ar medaļām.

Šogad “Rimi” Rīgas maratona 42 kilometru un 21 kilometra distancēs elites skrējēju rindās uzsvars būs uz ātrākajiem pašmāju skrējējiem. Organizatori cer, ka 20 000 eiro vērto balvu fondu savā starpā sadalīs tieši Latvijas vadošie skrējēji un ar “DPD” atbalstu tapušās izlases “Latvija pasaulē” dalībnieki, jo skriešanas lielvalstu pārstāvji, kuri ierasti kuplā skaitā aicināti uz Rīgu, šogad novirzīti uz Pasaules čempionātu, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti vadošo pasaules skrējēju.

Pusmaratona distancē organizatori paredz Dmitrija Serjogina uzvaru, savukārt dāmu konkurencē nepārspēta, iespējams, paliks olimpiete Ilona Marhele. Maratona distances līderi un Latvijas čempioni pēc organizatoru aplēsēm varētu būt gan Kristaps Bērziņš un Deniss Prikulis, gan Anita Siliņa, kurai uz pēdām mīs 2022.gada uzvarētāja Anna Kļučņika, kura tikko uzstādījusi arī 2023.gada sezonas Latvijas labāko rezultātu. Potenciālie līderi 10 kilometru distancē varētu būt Kitija Valtere un Andrejs Dmitrijevs, sacenšoties ar Artūru Liepu. Savukārt piecu kilometru distancē spēkiem mērosies sieviešu konkurencē Agate Caune un Evelīna Krista Sitnika, kamēr vīriešu konkurencē uzvarētāja godu centīsies aizstāvēt Uģis Jocis.

Savukārt visi tie skrējēji, kuri nepretendē uz ātrāko skrējēju godu un pjedestālu, var izmēģināt spēkus tērpu mākslā un pretendēt uz “Spices stila pjedestālu”. Trīs stilīgākie skrējēji iegūs naudas balvas 300 eiro, 200 eiro un 100 eiro vērtībā. Dalībniekiem sevi iepriekš jāiemūžina un jāatstāj pierādījumi bilžu veidā savos sociālajos tīklos, atzīmējot gan maratonu, gan arī tirdzniecības centru “Spice”.

“DPD jūdzes” un piecu kilometru distancēs startēs arī vairāk nekā 2000 Latvijas skolu kausa dalībnieki no teju 50 Latvijas skolām.

Uzņēmumu komandas, kuras pieteica vismaz 15 dalībniekus, automātiski kvalificējas “Rimi” komandu kausa izcīņai. Šogad šādas komandas ir 228, lielāko konkurenci 107 komandu sastāvā sastādot tieši mazo uzņēmumu kategorijā pēc reģistrēto dalībnieku skaita, kamēr uzņēmumi ar vidēju un lielu dalībnieku skaitu ir gandrīz vienlīdz kuplā skaitā – 46 un 57.

Vislielāko komandu šogad pieteica maratona galvenais partneris “Rimi”, pulcējot dažādās distancēs 452 “Rimi” darbiniekus. Komandu kausa uzvarētāji tiks noteikti pēc vietām vecuma grupās, tādējādi distancei nav nozīmes. Uzvarētāji iegūs dalības Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā un prestižajos “SuperHalfs” pusmaratonos Kārdifā, Kopenhāgenā un Valensijā.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. 33.”Rimi” Rīgas maratons norisināsies 6.maijā un 7.maijā. 2022.gadā “Rimi” Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rīgā būs trīs jaunas ielas
Next post PVO: Koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā