Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Sestdien, 22. aprīlī, Rīgas brīvostā kruīzu sezonu sāks “Plantours Cruises” līnijas kuģis “Hamburg”, aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

Kuģis “Hamburg” 20. aprīlī Hamburgā uzsāka kruīzu Baltijas jūrā. Tas apmeklēs Gdaņsku, Klaipēdu, Tallinu, Helsinkus, Mariehamnu, Stokholmu, Visbiju, Bornholmu un Kopenhāgenu. Arī pagājušā gada kruīza sezona tika atklāta Rīgas ostā ar šī kuģa ierašanos.

Šogad tika paziņots, ka Rīgas ostu apmeklēs 63 kruīza kuģi.

Tas ir mazāk nekā pagājušajā gadā, jo ģeopolitiskās situācijas dēļ daudzas kruīzu kompānijas savos maršrutos neiekļauj Baltijas jūras austrumu ostas. Tajā pašā laikā tiek prognozēts, ka šosezon iebraukušo kruīza kuģu pasažieru skaits būs lielāks nekā pērn.

Šajā sezonā Rīgā ieradīsies 22 dažādu kruīza līniju kuģi, tostarp divas līnijas, kas līdz šim Rīgā nav viesojušās – Ambassador Cruise Line no Apvienotās Karalistes un Vantage Travel no ASV. Seši kruīza kuģi iebrauks Rīgas ostā pirmo reizi un tiks sagaidīti kā parasti.

Sezonas laikā ir paredzēti 14 piestāšanas reisi, kas ilgs divas dienas, kuģiem paliekot ostā uz nakti.

Lielākie kruīza kuģi, kas šogad ieradīsies Rīgā, ir Holland America Line 299 m garais Nieuw Statendam un Itālijas kruīza kuģis Costa Fascinosa ar līdz 3 800 pasažieriem.

Plānots, ka 2023. gada kruīzu sezona noslēgsies 28. septembrī ar Roterdamas apmeklējumu.

Rīgas ostā 2022. gadā tika apkalpoti 75 730 kruīza kuģu pasažieri, bet 2021. gadā – 2011 pasažieri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post VIDEO ⟩ “Izmeta suni un aizbrauca”. Patversme domā par dzīvnieku eitanāziju
Next post Honor Magic 5 Pro flagmanis tiek pārdots Eiropā, un pirmajiem pircējiem tiek piešķirtas dāvanas £500 vērtībā