Rimaks Nevera, braucot atpakaļgaitā, paātrinās līdz 275 km/h – jauns Ginesa rekords

Kopš debijas 2021. gadā horvātu elektriskais superauto Rimac Nevera ir uzstādījis vairāk nekā divus desmitus dažādu rekordu, taču maksimālā ātruma rekords braucot atpakaļgaitā, iespējams, ir visneparastākais un bezjēdzīgākais starp tiem.

Rimac Nevera nav jaudīgākais sērijveida superauto pasaulē ( Lotus Evija ir jaudīgāks), bet visefektīvākais: tam jau pieder maksimālā ātruma rekords sērijveida elektrisko transportlīdzekļu vidū (412 km/h), labākais apļa laiks uz Nirburgring Nordschleife sērijveida elektrisko transportlīdzekļu klasē (7 min 5,298 sek) un labākais laiks Gudvudas kalna kāpšanas posma veikšanai starp sērijveida elektriskajiem transportlīdzekļiem (49,32 sek).

Šopavasar Rimaks Nevera ATP (Automotive Testing Papenburg) testu poligonā Vācijas pilsētā Papenburgā (Lejassaksija) uzstādīja uzreiz 23 paātrinājuma un bremzēšanas rekordus, pārspējot savus pases rādītājus, bet nesen Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji un inženieri pulcējās tepat Papenburgā Dewesoft (elektronisko mērierīču ražotāji), lai fiksētu visai kuriozu rekordu – maksimālo ātrumu, braucot atpakaļgaitā.
Iepriekšējais

4/4 _

1/4 _

2/4 _

3/4 _

4/4 _

1/4 _

2/4 _

3/4 _

4/4 _Nākamais

Parastā iekšdedzes dzinēja automašīnā atpakaļgaitas ātrumu parasti ierobežo aizmugurējais pārnesumskaitlis, bet elektromobiļi un hibrīdi, kuri atpakaļgaitā izmanto elektromotoru, parasti ir aprīkoti ar elektronisko ātruma ierobežotāju, lai vadītājs nesagādātu nedienas, kad dublēšana. Teorētiski Rimac Nevera var braukt atpakaļ tikpat ātri kā uz priekšu, taču tā dabiskais ierobežotājs, braucot atpakaļgaitā, ir šasijas aerodinamika un līdzsvars, kas paredzēts kustībai uz priekšu.

Atgādinām, ka Rimac Nevera četru dzinēju spēkstacijas maksimālā kopējā jauda ir 1914 ZS. un 2360 Nm, uz katras ass ir uzstādītas vienpakāpes ātrumkārbas, kas ļauj sasniegt maksimālo ātrumu, pārvietojoties abos virzienos. Jau Nevera projektēšanas stadijā Rimac inženieri veica aprēķinus un saprata, ka pieredzējis pilots, braucot atpakaļgaitā ar šo superauto, salīdzinoši droši var uzstādīt maksimālā ātruma rekordu, un šī trakā ideja tika realizēta. Testa braucējs Gorans Drndaks pēc vairākām treniņu sesijām spēja paātrināt automašīnu atpakaļgaitas režīmā līdz 275,74 km/h .

Iepriekšējo līdzīgo rekordu 2001. gadā uzstādīja britu sacīkšu braucējs Darens Menings, braucot ar Caterham 7 Fireblade ar Honda motocikla dzinēju un motocikla ātrumkārbu, kurai sākotnēji nebija vispār bez atpakaļgaitas pārnesuma, taču, pieliekot to automašīnai, tas tika pārveidots tā, ka visi pārnesumi var izmantot atpakaļgaitā. Darens Menings uzdrošinājās stumt vieglo Caterham līdz 165 km/h, braucot atpakaļgaitā, lai gan teorētiski viņš varētu to nospiest līdz 200 km/h.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Hyundai plāno pārdot 2 miljonus elektromobiļu līdz 2030. gadam

Samsung un Qualcomm kopīgi izstrādās automobiļu sistēmas un ADAS

Horvāti atklājuši pasaulē jaudīgāko elektromobili

3 komentāru

e-commerce 18. marts, 2024. - 10:23
Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The whole glance of your web site is great, as smartly as the content! You can see similar here sklep
ecommerce 28. marts, 2024. - 00:54
Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks! You can read similar art here: Najlepszy sklep
ไก่ตัน 1. augusts, 2024. - 03:01
... [Trackback] [...] Find More Info here to that Topic: baltijaszinas.lv/rimaks-nevera-braucot-atpakalgaita-paatrinas-lidz-275-km-h-jauns-ginesa-rekords/ [...]
Add Comment

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk