Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 13 Sekunde(-s)

Šodien un rīt no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks Roņu dienas, informēja zoodārza pārstāvji.

Roņu dienu laikā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, bet arī radoši izpausties.

Pasākumā galvenā uzmanība tiks pievērsta roņu mazuļiem – to augšanas procesam, izdzīvošanai savvaļā, kā arī tam, kā pareizi rīkoties, ieraugot ronēnu krastā.

Apmeklētājiem būs iespēja salīdzināt cilvēka un roņu mātes piena sastāvu, kā arī pārbaudīt, vai var paņemt ronēnu dažādos tā attīstības posmos.

Darbnīcā būs iespēja izgatavot pašdarinātu roņu vainagu – “KRonis”. Jaunums būs sietspiedes darbnīca, kurā ilustratores Māras Vickas vadībā varēsiet uz auduma maisiņa vai T-krekla uzdrukāt īpašu roņu zīmējumu.

Janvāra beigās zoodārza iemītniecēm ronēniem Puikai un Kristai piedzima puisītis. Pavisam drīz viņš būs pietiekami liels, lai dotos uz Baltijas jūru un dzīvotu patstāvīgu dzīvi. Tas notiks drīz pēc roņu dienām.

Jaunajam ronēnam tiks piestiprināts GPS raidītājs, kas sniegs vairāk informācijas par ronēna spēju izdzīvot savvaļā un dzīvotnes izvēli.

Rīgas zoodārzs pirmo reizi roņu pārvietošanās gaitu sāka sekot 2021. gadā, kad raidītāji tika piestiprināti roņu mātītei Irbei un zoodārzā dzimušajiem rehabilitētajiem ronēniem Melusis un Griva. Tas ļāva izsekot roņiem līdz pat Zviedrijas un pat Dānijas krastiem.

Lai gan signālu bija iespējams iegūt tikai dažus mēnešus pēc dzīvnieku palaišanas brīvībā, uzvedības dati atbilda sugas dabiskajam dzīvesveidam, kas nozīmē, ka rehabilitēto roņu dzīve savvaļā norit veiksmīgi.

Finansiālu atbalstu Rīgas zoodārzā mītošajiem roņiem Puika un Krista un viņu mazuļiem, kā arī roņu rehabilitācijai jau daudzus gadus sniedz Ventspils pilsēta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijas meteorologs stāsta, kad Latvijā gaidāmi pirmie +20 grādi
Next post Testaments, mantojums vai dāvinājuma akts – kā vislabāk rīkoties? – jurists