Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 29 Sekunde(-s)

No šodienas Saldus medicīnas centrā būs pieejami magnētiskās rezonanses izmeklējumi, portālu informēja pašvaldībā.

Magnētiskā rezonanse papildina jau esošos SIA “Vizuālā diagnostika” datortomogrāfijas, mamogrāfijas un rentgenogrāfijas pakalpojumus. Arī magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiks veikti Saldus filiāles Radioloģisko izmeklējumu nodaļā SIA “Saldus medicīnas centrs” telpās, Slimnīcas ielā 3, un izmeklējumus attālināti aprakstīs vadošie Latvijas radiologi.

Saldus novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem būs pieejami augstvērtīgi magnētiskās rezonanses izmeklējumi, kas tiek veikti ar jaunu, modernu “Siemens” (Vācija) “MAGNETOM Altea” 1.5 teslu (T) iekārtu ar “BioMatrix” tehnoloģiju un palielinātu gentrija 70 centimetru atvērumu.

Tajā integrētas vairākas inovatīvas programmas, tostarp mākslīgais intelekts, kas ļauj nodrošināt visaugstāko izmeklējumu kvalitāti un komfortu pacientam.

Saldus medicīnas centrā līdztekus magnētiskās rezonanses iekārtas uzstādīšanai ir veikti arī ievērojami rentgena un mamogrāfijas iekārtu funkcionalitātes uzlabojumi, pateicoties jaunai digitalizācijas programmatūrai ar mākslīgā intelekta atbalstu. Jaunā programmatūra ir speciāli izstrādāts algoritms, kas spēj analizēt rentgena un mamogrāfijas attēlus, norādot uz izmaiņām vai aizdomīgiem reģioniem orgānā, kuri var liecināt par patoloģiju- onkoloģiskām vai cita veida izmaiņām. Šāds digitālais asistents ir ļoti vērtīgs radiologa darba atbalsta rīks.

Palielinoties augstvērtīgas diagnostikas pieejamībai, paaugstinās iespēja vēl ātrāk atklāt slimību un sākt ārstēšanu, glābjot pacientu dzīvību un veselību.

SIA “Vizuālā diagnostika” Saldus filiāles Radioloģisko izmeklējumu nodaļas “Magnētiskās rezonanses kabineta” izveidē ieguldījusi vienu miljonu eiro un papildus esošajām nodrošinās divas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem.

SIA “Vizuālā diagnostika” ir desmit magnētiskās rezonanses kabineti visā Latvijā – Saldū, Daugavpilī, Cēsīs, Rīgā, Valmierā, Liepājā, Jelgavā, Kuldīgā un Jēkabpilī, kā arī pieci datortomogrāfijas kabineti – Gulbenē, Liepājā, Saldū, Kuldīgā un Siguldā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Vizuālā diagnostika” apgrozījums 2021.gadā bija 7,73 miljoni eiro, peļņa – 1,84 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums dibināts 2006.gadā un tā pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder SIA “EF Holding” un SIA “Veselības centrs 4”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post LIZDA pirms plānotā protesta gājiena rīko preses brīfingu
Next post Pedagogu protesta gājienā dosies vairāk nekā 8000 izglītības un medicīnas darbinieku