Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 10 Sekunde(-s)

Saldus novadā no 1.jūnija par ūdenssaimniecības pakalpojumiem būs jāmaksā 2,83 eiro par kubikmetru, kas ir no 18% līdz 25% vairāk nekā pašreiz, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

SPRK izvērtējusi un apstiprinājusi jaunus SIA “Saldus komunālserviss” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 1.jūnija komersanta visā darbības zonā tarifi būs augstāki – ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,14 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,69 eiro par.

Jaunie tarifi būs spēkā visā Saldus novadā – Brocēnu un Saldus pilsētā, Blīdenes, Cieceres, Ezeres, Gaiķu, Jaunauces, Jaunlutriņu, Kursīšu, Nīgrandes, Novadnieku, Pampāļu, Remtes, Rubas, Saldus, Šķēdes, Vadakstes, Zaņas, Zirņu, Zvārdes pagastā un Lutriņu pagasta Namiķu ciemā.

Pērn 1.jūlijā notika reorganizācija, kuras rezultātā SIA “Brocēnu siltums” pievienoja “Saldus komunālserviss” (iegūstošā sabiedrība). Atbilstoši SPRK regulējumam “Saldus komunālserviss” sešu mēnešu laikā pēc reorganizācijas SPRK izvērtēšanai bija jāiesniedz jauns ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts. Līdz brīdim, kamēr spēkā stāsies jaunie “Saldus komunālserviss” tarifi, “Brocēnu siltums” bijušajā darbības teritorijā esošajiem lietotājiem tiek piemēroti 2022.gada 30.jūnijā SPRK apstiprinātie tarifi.

Šobrīd Brocēnu pilsētā, Blīdenes, Cieceres, Gaiķu un Remtes pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs ir 1,02 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,24 eiro par kubikmetru. Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 11,8%, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 36,3%. Kopumā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi pieaugs par 25,2%.

Savukārt pārējā “Saldus komunālserviss” darbības teritorijā tiek piemēroti SPRK 2021.gada 1.jūlijā apstiprinātie tarifi – ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 0,95 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,44 eiro par kubikmetru. Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi šajā teritorijā pieaugs par 18,4%, tostarp ūdensapgādes pakalpojumu tarifs – par 20% bet kanalizācijas – par 17,4%.

SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska skaidro, ka komersanta ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu pieaugums pamatā saistīts ar elektroenerģijas, degvielas, materiālu un personāla izmaksu pieaugumu, jo tarifi bijušajā Saldus novadā iepriekš pārskatīti 2021.gada vasarā. Salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto tarifu projektu, apstiprinātie tarifi vērtēšanas laikā ievērojami samazinājās – kopumā par 0,93 eiro par kubikmetru -, kas galvenokārt saistīts ar elektroenerģijas cenas samazināšanos.

Precizētajā tarifu projektā, salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto, atbilstoši aktualizētajām prognozēm precizētas vairākas izmaksu pozīcijas, tostarp elektroenerģijas izmaksas, pamatlīdzekļu nolietojums, transporta uzturēšanas izmaksas un citas. Salīdzinot ar sākotnēji SPRK vērtēšanai iesniegto aprēķinu, tarifu projekta precizējumi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu no 1.jūnija samazināja par 0,35 eiro par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – par 0,58 eiro par kubikmetru.

SPRK, izvērtējot tarifu aprēķinu un to pamatojumu, pieprasot un saņemot nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu “Saldus komunālserviss” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kopumā 8.maijā SPRK vērtēšanā ir astoņi ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Valsts policija mainīs Rēzeknes novada Rogovkā pazudušās meitenes meklēšanas taktiku
Next post Krāslavā tika atrasti beigti putni. Iepriekš putnu gripa tika apstiprināta kaijām Daugavpilī