Lasīšanas Laiks:51 Sekunde(-s)

Lai gan valdība jau nākamā gada budžeta projektā prognozē pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumu pieaugumu, kā arī samazinātās PVN likmes atcelšanu augļiem un dārzeņiem, FM pagaidām nevar atviegloti nopūsties.

Pēdējais vārds paliek Seim, kas var uzklausīt zemnieku un tirgotāju vēlmes. Samazinātas vai pat nulles PVN likmes dažiem pārtikas produktiem Eiropā ir ierasta prakse jau daudzus gadus. Šobrīd tikai trīs ES dalībvalstis (Lietuva, Igaunija un Dānija) nepiemēro nodokļu atvieglojumus pārtikas produktiem – ne kopumā, ne atsevišķām grupām.

Ja nekas nemainīsies, tad no nākamā gada šīm valstīm pievienosies Latvija un Bulgārija, kas uz noteiktu laiku ieviesa samazināto PVN maizei un miltiem, lai palīdzētu iedzīvotājiem augstas inflācijas apstākļos.

Vēl 2007. gadā Eiropas Komisijas pētījumā par PVN likmju samazināšanu tika atzīmēts, ka šis samazinājums saistīts ar vēlmi palīdzēt mazāk turīgajiem iedzīvotājiem. Tomēr pētījumā uzsvērts, ka šis arguments attiecas tikai uz štatiem, kur patiešām pastāv būtiskas patēriņa atšķirības starp mājsaimniecībām ar augstiem un zemiem ienākumiem. Un arī tad, pēc Eiropas Komisijas domām, vienīgā nozare, kurā var piemērot samazinājumu, ir pārtika.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Atlaides kredītiem attieksies arī uz dārgu mājokļu īpašniekiem Previous post Atlaides kredītiem attieksies arī uz dārgu mājokļu īpašniekiem
Mājdzīvnieku biznesa tendences: ar ko turpmākajos gados tiks baroti suņi un kaķi Next post Mājdzīvnieku biznesa tendences: ar ko turpmākajos gados tiks baroti suņi un kaķi