Sargieties no nikniem suņiem: nosaukts laiks, kad dzīvnieki kļūst agresīvāki

Ir labi zināms, ka karstie laikapstākļi un augstais gaisa piesārņojuma līmenis veicina vairāk vardarbīgu noziegumu. Hārvarda Universitātes Medicīnas skolas (ASV) pētnieki, kuru darbs publicēts zinātniskajā žurnālā Scientific Reports, nolēma izpētīt, vai vasaras karstums un pilsētas smogs padara agresīvākus ne tikai cilvēkus, bet arī suņus.

Pētnieki salīdzināja desmit gadu laikā (no 2009. līdz 2018. gadam) savāktos datus par suņu kodumiem astoņās lielākajās ASV pilsētās, tostarp Losandželosā, Hjūstonā un Ņujorkā, ar ikdienas datiem par laikapstākļiem un gaisa piesārņojuma līmeni. Kopumā šajā laikā tika reģistrēti gandrīz 70 000 gadījumu, kad suņi sakoduši cilvēkus.

Izrādījās, ka dienās ar augstu saules ultravioletā starojuma līmeni kodumu skaits palielinājās par 11 %. Karstums šo rādītāju palielina par 4 %, bet augsta toksiskā piesārņotāja ozona koncentrācija atmosfērā – par 3 %.

Pagaidām nav skaidrs, kāda tieši ir šī ietekme. Iespējams, tāpat kā cilvēkiem, karstums, saule un netīrais gaiss tieši negatīvi ietekmē suņu uzvedību. Taču iespējams, ka agresīvāka cilvēku uzvedība šādās dienās palielina risku, ka viņus sakodis suns.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Rīgas Zoodārzā atklāts Vides un izglītības centrs “Zinarium”

Mājdzīvnieku higiēna: vai kaķis ir jāmazgā?

Jau rīt: Latvijas kaķi tiek čipēti, suņi tiek pārdoti saskaņā ar jaunajiem noteikumiem

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk