Seile: Latvija būs pirmā ES, kurā skolās būs šāds obligātais priekšmets

0
(0)

Esmu no tiem cilvēkiem, kuri labprātāk dzīvotu pasaulē, kur mācību programmā nebija iekļautas prasmes rīkoties ar ieročiem – šajā kursā ir iekļauta arī fiziskā sagatavotība un patriotisms. Šādu viedokli TV24 pauda izglītības un zinātnes ministre (2014-2016) Marita Seile.

Viņa uzskata, ka šajā priekšmetā var mācīt labu fizisko sagatavotību, patriotismu var mācīt caur vēstures zināšanām, un prasme lietot ieročus jāatstāj brīvprātīga.

“Esam pirmā valsts ES, kas plāno ieviest šādu priekšmetu kā obligātu. Bet ir interesants, paralēls process – jau 2018. gadā Seims nolēma, ka šāda tēma būs pieejama no 2024. gada, un publiski pie tā atgriežamies tikai tagad, kad līdz nākamajam mācību gadam atlicis nepilns gads, ” vērš uzmanību uz šo Seiles faktu.

Šobrīd IZM saskaras ar akūtu jautājumu: ja šāds priekšmets ir un būs, tad nav kur to iekļaut, jo tādēļ būtu nepieciešams samazināt stundu skaitu citos. mācību priekšmetus, lai skolēniem nebūtu pārāk liela slodze, stāsta Seile, norādot, ka tas ir paralēls lēmumu secības aspekts: “Zinājām, ka risinājums ir, bet neko nedarījām cerībā, ka viss nomierināsies. uz leju.”

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »