Lasīšanas Laiks:45 Sekunde(-s)

Šķiet, ka Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ir konsultējusies ar datoru remonta servisa centru, lai salabotu ASV satelītu.

Kas ir zināms
Starpzvaigžņu robežu pētnieks (Interstellar Boundary Explorer, IBEX) kosmosā atrodas jau gandrīz 15 gadus. Februārī NASA speciālisti pārgāja satelīta avārijas režīmā, jo tas pārstāja reaģēt uz komandām. Problēma tika atrisināta ar vienkāršu atiestatīšanu.

Kosmosa kuģis varēja atiestatīt pats sevi, bet NASA nolēma netērēt laiku. Zinātnieki nogaidīja, kamēr IBEX pietuvosies pēc iespējas tuvāk mūsu planētai, un tad deva komandu atiestatīt satelītu. Kā ziņo kosmosa aģentūra, visas ierīces funkcijas darbojas kā parasti.

IBEX tika palaists kosmosā 2008. gada rudens vidū ar L-1011 Stargazer un Pegasus XL raķeti. Misijas galvenais mērķis ir izpētīt, kā saules vējš mijiedarbojas ar starpzvaigžņu matēriju, kas aizpilda telpu starp zvaigznēm galaktiku iekšienē.

Šim nolūkam tiek izmantotas kosmosa kuģī esošās IMEX-Lo un IBEX-Hi kameras. Tās fiksē augstas enerģijas daļiņas dažādos attālumos.

Avots: The Register

[wpforms id=”1773″]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Gardas grieķu pupiņu zupas recepte Previous post Gardas grieķu pupiņu zupas recepte
Krievijas iestādes ir pieprasījušas ierobežot vecāku tiesības skolnieces tēvam, kura uzzīmēja pret karu vērstu zīmējumu. Lieta tiks izskatīta 15. martā Next post Krievijas iestādes ir pieprasījušas ierobežot vecāku tiesības skolnieces tēvam, kura uzzīmēja pret karu vērstu zīmējumu. Lieta tiks izskatīta 15. martā