Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Siguldas novadā paaugstināts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis, kā arī palielināti pabalsti briļļu un mācību līdzekļu iegādei trūcīgām trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pamatojoties uz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, 2021. gada 14. oktobrī Siguldas novada pašvaldības dome bija izdevusi saistošos noteikumus “Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni un sociālās palīdzības pabalstiem Siguldas novadā”, ar kuriem regulēta sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas kārtība, sociālās palīdzības pabalstu veidi un apmērs, personu grupas, kuras ir tiesīgas saņemt šos pabalstus, kā arī maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis.

Atbilstoši likumam, kas nosaka, ka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā, bet ne zemāku par likumā noteikto trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni, saistošajos noteikumos maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis tika noteikts, nepārsniedzot 340 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 238 euro pārējām personām mājsaimniecībā mēnesī.

Pašvaldības ieskatā, lai mazinātu patēriņa preču un energoresursu cenu straujā pieauguma ietekmi uz mazaizsargāto iedzīvotāju dzīves līmeni un sniegtu sociālo palīdzību plašākam Siguldas novada iedzīvotāju lokam, ir jāpaaugstina noteikumos paredzētais maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis.

Patlaban Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteikts, ka, aprēķinot Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteiktā mājokļa pabalsta apmēru, par laikposmu no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 31.maijam mājsaimniecībai garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai piemēro koeficientu 3. Lai turpinātu atbalsta sniegšanu Siguldas novada iedzīvotājiem, nepieciešams noteikto “koeficientu” garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai mājsaimniecībai palielināt no 1,5 uz 3.

Vienlaikus nepieciešams palielināt pabalstu trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācību līdzekļu iegādei līdz 50 eiro gadā, lai tas būtu vienlīdzīgs ar Siguldas novadā sniegto atbalstu ģimenēm, kurām piešķirts statuss “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni”, kā arī pabalstu veselības aprūpei bērniem speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu vai lēcu) iegādei līdz 150 eiro gadā.

Ar noteikumu grozījumiem palielināts maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis, nepārsniedzot 426 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 298 eiro pārējām personām mājsaimniecībā mēnesī, kā arī paaugstināts “koeficientu” garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summai mājsaimniecībai no 1,5 uz 3.

Vēl ar grozījumiem palielināts pabalsts mācību līdzekļu iegādei trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām līdz 50 eiro gadā, kā arī līdz 150 eiro gadā palielināts pabalsts veselības aprūpei bērniem līdz 18 gadu vecumam speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu vai lēcu) iegādei, medicīnisko palīglīdzekļu iegādei.

Pašvaldībā skaidro, ka maznodrošinātas mājsaimniecības statuss nodrošinās plašākam iedzīvotāju lokam tiesības saņemt lielāku atbalstu veselības aprūpei, kā rezultātā tas veicinās iedzīvotājus vērsties medicīnas iestādēs, uzlabot savu veselību, nepasliktinot mājsaimniecības materiālo situāciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

No maija Bauskā plānots par 15% samazināt siltumenerģijas tarifu Previous post No maija Bauskā plānots par 15% samazināt siltumenerģijas tarifu
Krāslavā no Daugavas upes glābēji izcēluši bojāgājušu cilvēku Next post Krāslavā no Daugavas upes glābēji izcēluši bojāgājušu cilvēku