Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 54 Sekunde(-s)

Šodien plkst.8 sākas bērnu reģistrācija mācībām Siguldas novada vispārizglītojošo skolu 1.klasēs 2023./2024. mācību gadā, portālu informēja pašvaldībā.

Reģistrēt bērnus būs iespējams, iesniedzot iesniegumu izvēlētajā skolā vai elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā “e.sigulda.lv”, autentificējoties ar piedāvātajām iespējām. Vecākiem, kuri bērnu reģistrējuši elektroniski, izmantojot pieejamo priekšreģistrāciju, svarīgi atcerēties, ka no šodienas ir jāveic datu iesniegšana.

Pašvaldība atgādina, ka mācībām 1.klasē Siguldas pilsētas skolās prioritāri tiek uzņemti Siguldas novadā deklarētie bērni, kuru vecāku dzīvesvieta kopā ar bērniem kalendārā gada 1.janvāra plkst.00.00 ir deklarēta Siguldas pilsētā vai tai piegulošajā teritorijā Siguldas pagastā un Turaidā.

Pagastu teritorijā esošajās skolās bērni tiek uzņemti atbilstoši deklarētajai adresei un vecāku pieprasījumam.

Pēc reģistrācijas katram bērnam tiks piešķirts individuāls reģistrācijas kods, pēc kura vecāki bērnu varēs identificēt pirmklasnieku reģistrā, kas pakalpojumu portālā “e.sigulda.lv” būs pieejams no šodienas plkst.17 un tiks aktualizēts katru dienu līdz pat 31.martam.

Gan elektroniski, gan klātienē saņemtie iesniegumi tiek apvienoti vienā reģistrā pēc rāvējslēdzēja principa, kā arī ņemot vērā noteiktās prioritātes, kas nosaka, ka primāri pilsētas skolās tiek uzņemti novadā deklarēto attiecīgās skolas skolēnu brāļi vai māsas, kā arī novadā deklarēto ģimeņu bērni.

2023./2024. mācību gadā Siguldas novada skolās ir plānots uzņemt aptuveni 470 pirmklasniekus, atverot 1.klases atbilstoši skolu infrastruktūras iespējām.

Siguldas pilsētas skolās, kurās vēsturiski ir vislielākais skolēnu pieplūdums, plānots, ka sešas 1.klases tiks atvērtas Siguldas pilsētas vidusskolā, tostarp divas klases ar mākslas papildu kursiem un sporta programmas piedāvājumu. Četras 1.klases tiks uzņemtas Laurenču sākumskolā, trīs klases – Siguldas 1.pamatskolā.

Plānots, ka 1.klasēs tiks palielināts skolēnu skaits, proti, Siguldas pilsētas vidusskolā pamatizglītības klasēs un klasē ar sporta programmas papildu piedāvājumu – līdz 24 skolēniem klasē, savukārt klasē ar mākslas papildu piedāvājumu – līdz 16 skolēniem klasē. Mākslas klases atrašanās vieta būs mākslu skola “Baltais flīģelis”. Laurenču sākumskolā uzņems līdz 22 skolēniem klasē, Siguldas 1.pamatskolā – līdz 19 skolēniem klasē. Savukārt citās novada izglītības iestādēs pirmklasnieki tiks uzņemti atbilstoši vecāku pieprasījumam.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka reģistrācija mācībām Siguldas novada vispārizglītojošo skolu 1.klasēs elektroniski notiks no šodienas plkst.8 līdz 31.marta plkst.23.59, pēc tam iesniegumus klātienē varēs iesniegt līdz pat nākamā mācību gada sākumam. Pilsētas skolās noteiktās prioritātes uzņemšanas kārtībā iespējams izmantot tikai līdz 31.martam. Līdz 10.aprīlim vecāki saņems rakstisku paziņojumu par uzņemšanas rezultātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Latvijas IKP pērn pieaudzis par 2% Previous post Latvijas IKP pērn pieaudzis par 2%
Salaspilī ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi pieaugs par 35,7% Next post Salaspilī ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi pieaugs par 35,7%