Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 49 Sekunde(-s)

Paredzams, ka jaunums aizstās uzreiz divus čehu zīmola modeļus – Fabia un Kamiq. Tas, visticamāk, būs pieejams 2026. gadā.

Skoda zīmols ir daļa no vācu Volkswagen un iet kopīgu “zaļināšanas” ceļu. Pirms pāris nedēļām zīmols atklāja savus plānus turpmākajiem gadiem. Zināms, ka līdz 2026. gadam čehu zīmola klāstā būs seši elektromobiļi un līdz 2027. gadam kopējais investīciju apjoms “elektriskajā” virzienā sasniegs 5,6 miljardus eiro. Saskaņā ar iepriekš publicēto skici viens no jaunajiem modeļiem tiks apzīmēts kā “Small”.

Skoda Small skice
Plānots, ka šī pilnīgi jaunā elektriskā krosovera pirmizrāde notiks 2025. gadā. Acīmredzot tas būs mazākais Škoda elektromobilis, kura garums būs aptuveni 4,1 metrs. Turklāt tas būs pieejamākais zīmola “zaļais” modelis: uzņēmums solīja, ka sākumcena būs aptuveni 25 tūkstoši eiro.

Iepriekš Škoda publiskoja dažas topošā jaunuma skices, kas pagaidām vēl zināms ar nosaukumu Small. Attēlos redzams kompakts modelis ar platām “ovālām” riteņu arkām, tradicionālo jumta līniju, slīpu motora pārsegu un gludu priekšējo bamperi. Pagaidām nav oficiālas informācijas par to, kādas detaļas par SUV eksterjeru.

Skoda Small renderis
Spāņu Motor.es dizainers dalījās ar savu versiju par mazā krosovera Škoda potenciālo eksterjeru. Spriežot pēc rendera, modelis var iegūt vienkārša izskata priekšējos lukturus, kas vizuāli apvienoti ar korķi, kas atrodas tradicionālās režģa vietā. Priekšējā bampera apakšdaļā ir liela gaisa ieplūdes atvere ar sieta rakstu.

Skoda Small skice
Uz mazās Skoda Small jumta redzamas pilnvērtīgas sliedes, durvju apakšdaļā ir nekrāsoti plastmasas ieliktņi, turklāt automašīnai uz rendera ir melni tradicionālie spoguļu korpusi un tādas pašas krāsas centrālie jumta statņi. Profilam redzami arī padziļināti durvju rokturi.

Paredzams, ka vislētākajam modelim būs interjers, kas atšķirsies no vienkāršotās Skoda Enyaq versijas. Paredzams, ka, neraugoties uz pieticīgajiem izmēriem, automobilim būs plašs piecu sēdvietu salons un bagāžas nodalījuma ietilpība, kas ir salīdzināma ar pašreizējo Kamiq (tas ir, aptuveni 400 litru).

Skoda jaunums būs balstīts uz Volkswagen platformas MEB+; iespējams, bāzes versijām būs viens elektromotors uz priekšējās ass, bet dārgākie varianti var tikt piedāvāti ar pilnpiedziņu. Saskaņā ar provizoriskiem datiem šāda krosovera maksimālais nobraukums būs 450 km. Tuvākie parketa “radinieki” būs Volkswagen ID.2All un Cupra Raval elektromobiļi. Savukārt paredzams, ka “Škoda” Small ar laiku varētu aizstāt divus zīmola modeļus – Fabia un Kamiq. Eiropas tirgū šis modelis, visticamāk, būs pieejams 2026. gadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Land Rover Defender kabriolets: garš, dārgs un stilīgs
Next post Lexus TX lielais krosovers: jauni attēli