Skolotāji atkal tiek baroti ar brokastīm – Čakša sola algu paaugstināšanas grafiku līdz 1. februārim

0
(0)

29. decembrī Čakša uzaicināja LIZDA pārstāvjus uz pirmo sanāksmi, lai apspriestu izglītības nozarei būtiskus jautājumus un lemtu par prioritātēm.

Līdz 1. februārim tiks izstrādāts skolotāju atalgojuma paaugstināšanas grafiks. Par to paziņoja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (Jaunā Vienotība) tikšanās laikā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA).
Pirmais diskusiju temats starp jauno ministru un skolotājiem bija nepieciešamība precizēt esošo izglītības finansēšanas modeli un ar to saistīto skolu tīkla organizāciju.
Abas puses bija vienisprātis, ka jāveic izmaiņas, lai nodrošinātu vienlīdzīgu izglītības kvalitāti visā Latvijā, kā arī palielinātu pedagogu atalgojumu. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka turpinās strādāt šajā jomā un ka šajā sakarā būtu jāizpēta Igaunijas un Lietuvas izglītības modeļi.
Abas amatpersonas apsprieda arī mācību un metodisko materiālu trūkumu, kurus skolotāji nevar izmantot, lai nodrošinātu izglītības atbilstību jaunajiem standartiem.
Tika panākta vienošanās, ka, lai izvērtētu pašreizējo situāciju un noteiktu, kurās jomās ir nepieciešams steidzamākais risinājums un atbalsts, LIZDA veiks skolotāju aptauju.

Iepriekš Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) valdībai izvirzīja vairākas prasības. Pirmā prasība ir algu palielināšanas grafiks. Otrais ir līdzsvarota darba slodze. Septembrī arodbiedrība tikās ar toreizējo izglītības ministri Anitu Muižnieci, un tika panākts zināms kompromiss.
Pēc tam Muižniece sacīja, ka no 2023. gada 1. septembra skolās tiks ieviesta 36 stundu darba nedēļa. Pēc viņas teiktā, 65% darba slodzes veidos mācību stundas, bet atlikušie 35% tiks atvēlēti ārpusstundu aktivitātēm.
Minimālā skolotāja likme būs 1 080 eiro. Minimālā likme pirmsskolas skolotājiem ir noteikta 1070 eiro apmērā. Arodizglītībā un tālākizglītībā pieaugums būs 11 %.
Tomēr novembrī valdība nolēma pagarināt pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika un darba slodzes līdzsvarošanas pamatnostādņu izstrādes termiņu, kas bija jāsagatavo līdz 1. decembrim. Termiņš tika pagarināts, jo bija nepieciešams ilgs laiks, lai izveidotu valdību, un darbs pie nākamā gada budžeta vēl nebija sācies.
Tomēr, pēc Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) domām, tas maina ar arodbiedrību saskaņoto valdības lēmumu izpildes termiņu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »