Slovēnija tērēs 223 miljonus dolāru, lai iegādātos Vācijas IRIS-T SLM pretgaisa aizsardzības sistēmas

0
(0)

Ukrainas aizsardzības spēki efektīvi izmanto Vācijas vidēja darbības rādiusa pretgaisa raķešu sistēmas IRIS-T SLM. Uz šī fona pieprasījums pēc pretgaisa aizsardzības sistēmām sāka augt. Jo īpaši Slovēnija ir gatava pirkumam tērēt vairākus simtus miljonus dolāru.

Kas ir zināms

Tāpat kā Vācija, Slovēnija piedalās Sky Shield iniciatīvā, kuras mērķis ir nodrošināt Eiropu ar raķešu un pretgaisa aizsardzību. Attiecīgais līgums tika parakstīts pagājušā gada rudens vidū.

Oficiāli darījuma summa nav norādīta. Tomēr Defence News, atsaucoties uz Slovēnijas laikrakstu Delo, raksta, ka Eiropas valsts tērēs 200 miljonus eiro (223 miljonus ASV dolāru), lai iegādātos Vācijas pretgaisa raķešu sistēmas IRIS-T SLM, ko ražo Diehl Defense.

Vācija Sky Shield projekta ietvaros ir izvēlējusies IRIS-T SLM un MIM-104 Patriot, lai nodrošinātu attiecīgi vidēja un liela attāluma pretgaisa aizsardzību. Ballistiskajai aizsardzībai Berlīne iegādāsies pretraķešu aizsardzības sistēmas Arrow-3 par vairāk nekā 4 miljardiem dolāru.

IRIS-T SLM var notriekt gaisa draudus līdz 20 km augstumā un līdz 40 km attālumā. Sistēma ir paredzēta spārnoto raķešu pārtveršanai, bet radars TRML-4D , kas ir tās sastāvdaļa, spēj izsekot ballistiskos mērķus.

Ukrainas bruņotie spēki saņēma divus IRIS-T SLM kompleksus – pa vienam 2022. un 2023. gadā. Maija sākumā Aizsardzības spēki pirmo reizi demonstrēja kaujas darba video. Stāstā teikts, ka pretgaisa raķešu sistēma demonstrēja 100 procentu efektivitāti, iznīcinot gaisa draudus.

Avots: Defense News

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »