Lasīšanas Laiks:49 Sekunde(-s)

No pirmdienas līdz 19. janvārim Ādažu un Siguldas novados norisinās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Gaisa atbalsta kontrolieru organizētās militārās mācības “Furious Wolf 24”, informēja bruņotie spēki.

Mācības “Furious Wolf 24” regulāri norisinās visās trīs Baltijas valstīs un to mērķis ir vingrināties tuvā gaisa atbalsta integrācijai vienību atbalstam pilsētvidē un ārpus tās.

Mācībās piedalīsies tuvā gaisa atbalsta kontrolieri no ASV, Čehijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Vācijas, kā arī Mehanizētās kājnieku brigādes Apvienotās uguns novērotāji un tuvā gaisa atbalsta kontrolieri kopā ar Zemessardzes 1.Rīgas brigādes un 27.kājnieku bataljona bezpilotu lidaparātu speciālistiem.

Šādas militārās mācības ievērojami uzlabo izpratni par vienību lomu kopēju uzdevumu izpildē un sniedz neatsveramu ieguldījumu visaptverošā valsts aizsardzībā, veicinot uzņemošās valsts atbalsta funkciju izpildi ienākošām sabiedroto valstu vienībām.

Militārā vingrinājuma ietvaros Latvijas gaisa telpā notiks sabiedroto gaisa spēku iznīcinātāju zemie pārlidojumi gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Tāpat mācību laikā paredzēta militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Mežacūkām Latvijā joprojām konstatē Āfrikas cūku mēri
Next post Par bērnu pastrādātajiem noziegumiem atbildība gulstas uz pieaugušajiem