Spēcīga vētra piemeklē Rietumeiropu, ir nāves gadījumi

0
(0)

Vētra, kas izveidojās virs Atlantijas okeāna, skāra Anglijas dienvidrietumus un Francijas ziemeļrietumus, ierobežojumi tika ieviesti arī Vācijā, Beļģijā un Nīderlandē. Zināms, ka gājuši bojā divi cilvēki, raksta Deutsche Welle .

Vētra Ciaran, kas izveidojās virs Atlantijas okeāna, skāra Rietumeiropu. Naktī uz ceturtdienu, 2. novembri, Anglijas dienvidrietumi un Francijas ziemeļrietumi bija stihijas žēlastībā.

Francijā krituši koki bloķēja daudzus ceļus un dzelzceļa līnijas, aptuveni 1,2 miljoni mājsaimniecību palika bez elektrības, bet desmitiem tūkstošu cilvēku bija atslēgti mobilie sakari. Vairāk nekā 1300 cilvēku tika evakuēti, vēsta dpa, atsaucoties uz Francijas iekšlietu ministru Džeraldu Darmaninu.

Turklāt Francijā tika ziņots par viena cilvēka nāvi: kāds autovadītājs gājis bojā, kokam uzkrītot kravas automašīnai. Atlantijas okeāna un Francijas ziemeļu piekrastē izsludināts plūdu risks. Bretaņas reģionā viļņu augstums sasniedza 21 metru un vēja brāzmas sasniedza 200 km/h.

Paaugstināts bīstamības līmenis ārkārtējo laikapstākļu rezultātā izsludināts 31 departamentā un ieviesti ierobežojumi kravu pārvadājumu kustībai. Vairāki lidojumi Brestas un Kampera lidostās kavējās un tika atcelti.
Vācijā gāja bojā sieviete

Viens cilvēks gājis bojā arī Vācijā. Harcas kalnu grēdā kāda jauna sieviete, pastaigājoties ar vīru un bērniem, guvusi dzīvībai bīstamas traumas, ko izraisīja krītošs koks. Vācijas meteoroloģiskais dienests izsludinājis brīdinājumu par vēju 2. novembrim Ziemeļjūras piekrastē un brīdinājumu par stipru vēju atsevišķos rajonos Baltijas piekrastē.

Jau dienas pirmajā pusē krituši koki apgrūtināja dzelzceļa satiksmi Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē Vācijas rietumos. Vācijā šai vētrai ir cits nosaukums – “Emir”.

Anglijas dienvidu piekrastē slēgtas simtiem skolu, bet Devonā bez elektrības palikušas 6000 mājsaimniecību. Vilcienu kompānijas Lielās Londonas reģionā ir mudinājušas iedzīvotājus izvairīties no nebūtiskiem braucieniem. Ir traucēta prāmju satiksme starp Doveru un Kalē.

Nīderlandē ir atcelti simtiem lidojumu, paziņoja Amsterdamas Šipolas lidostas pārstāvis. Piegāde Ziemeļjūrā arī ir ierobežota. Nīderlandes meteoroloģiskais dienests ir izsludinājis otro, oranžo apdraudējuma līmeni Zēlandes dienvidrietumu provincei un citām teritorijām gar Ziemeļjūras piekrasti. Beļģijā 2. novembra naktī vētra izraisīja satiksmes ierobežojumus.

Ģentes osta nav saņēmusi vai nosūtījusi kuģus kopš pusnakts. Turklāt tiek ziņots par ierobežojumiem gaisa satiksmē. Karaliskais meteoroloģijas institūts KMI brīdināja par spēcīgu vēju līdz 110 km/h.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »