Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 42 Sekunde(-s)

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aicinājis vecāka gadagājuma cilvēkus palikt mājās un bez nepieciešamības nedoties ārā, ņemot vērā, ka divas turpmākās dienas Rīgā gaidāma atkala un sasalstošs lietus.

Rīgas mērs aicina vecākus cilvēkus sagādāt sev pārtiku divām dienām, lai nav nepieciešamības doties uz veikalu.

Viņš arī aicināja līdzcilvēkus, palīdzēt senioriem un piegādāt visu nepieciešamo, lai viņiem nebūtu jāiet ārā no mājas.

Jebkuram rīdziniekam mērs iesaka šajās dienās palikt mājās un, ja ir iespējams, strādāt attālināti. Tas esot attiecināms arī uz Rīgas domes darbiniekiem.

Staķis uzsvēra, ka situācija ir nopietna un citu Eiropas pilsētu piemēri rāda, ka jābūt ļoti uzmanīgiem.

Piemēram, pašlaik Hamburgā dzīve esot paralizēta. Ledus esot uz visām ietvēm un ielām.

Esot saņemta informācija, ka atsevišķās pilsētas šajā laikā ir slēgtas skolas.

Rīgā gan esot nolemts skolas neslēgt, taču skolu vadītājiem uzdots nodot informāciju skolēniem, informējot par drošas pārvietošanās iespējām pilsētā, kā arī nepieciešamību izvairīties no vietām, kur tiek tīrīti sniegoti jumti.

Kā žurnālistus informēja Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, departaments intensīvi gatavojas atkalai.

Piemēram, tiek atbrīvotas tekņu zonas un gūlijas, lai kūstošā sniega ūdenim būtu kur aiztecēt.

Sagatavota ūdens atsūknēšanas tehnika, lai varētu ierasties vietās, kur veidojas milzu peļķes.

Turpinās sniega izvešana, kā arī tiks veikta preventīvā kaisīšana vietās, kur var veidoties melnais ledus. Sāls kaisīšana tiks veikta arī lietus laikā.

Savukārt Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis aicināja iedzīvotājus izvērtēt laika apstākļus un neiet ielās, ja nav tādas nepieciešamības. Viņš uzsvēra, ka nepieciešams izvēlēties apavus ar neslīdošu zoli vai izmantot uzlikas ar radzēm. Ārsts arī aicināja izmantot palīglīdzekļus, lai pārvietojoties būtu stabilāka gaita.

Viņš mudināja iedzīvotājus izvairīties no vietām, kas ir slīpas un apledojušas, jo traumas, ko var gūt kritiena rezultātā, esot nopietnas. Vidēji lūzums ietekmē cilvēka dzīvi uz pusgadu. Savukārt, krītot senioram, var piedzīvot gūžas kaula lūzumu, ka ir ar ļoti nopietnām sekām.

Petronis uzsvēra, ka pašlaik 35% no visiem pacientiem, kas vēršas 2.slimnīcā, ir cilvēki, kas guvuši traumas, nokrītot uz ledus.

Viņš norādīja, ka 2. slimnīcā izsludināta paaugstināta gatavība, lai varētu sniegt palīdzību visiem cietušajiem.

Arī pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”, kas apsaimnieko pilsētas parkus, šodien izplatīja brīdinājumu, par straujo laika apstākļu maiņu.

Uzņēmums sekojot līdzi aktuālajiem laikapstākļiem un prognozēm, un esot gatavs brīdī, kad būs nepieciešams, sākt operatīvi rīkoties.

Uzņēmums plāno gan parkos un to piegulošajās teritorijās kaisīt celiņus un tiltiņus, gan skrāpēt ledu.

Stipras atkalas gadījumā kritiskāka situācija varētu veidoties uz parku tiltiņiem un celiņu bruģa. Šādā ārkārtējā situācijā tos atbilstoši pašvaldības noteikumiem atļauts kaisīt arī sāli.

“Rīgas meži” aicina iedzīvotājus būt sevišķi uzmanīgiem, tostarp izvēlēties laikapstākļiem atbilstošus apavus.

Jau ziņojam, ka tuvākās dienas Latvijā būs pelēkas un lietainas. Otrdien gaidāmi dažādi nokrišņi, tai skaitā spēcīga atkala, sasalstošs lietus. Ceļus, ietves un citus priekšmetus daudzviet pārklās ledus kārta, pārvietošanos padarot bīstamu. No rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss, pasliktināsies redzamība, sniegs un ledus sāks kust.

Trešdien, ceturtdien un piektdien pārsvarā būs apmācies, dūmakains un lietains laiks, vietām gaidāma migla, stiprs lietus un slapjš sniegs. Gaisa temperatūra būs 0..+5 grādi, Kurzemes piekrastē tā brīžiem pakāpsies līdz +6..+7 grādiem. Slidenākie būs tie ceļi, ko šobrīd klāj piebraukta sniega kārta.

Sākoties atkusnim, ievērojami pieaugs sniega svars uz jumtiem. Lielākais risks būs būvēm ar plakaniem jumtiem, kuru konstrukcijas ir no metāla kopnēm vai rāmjiem. Bīstamību radīs arī sniega un lāsteku krišana no netīrītiem jumtiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

2fba1c7bd201d9143430d60aa2603213 Previous post Kāds entuziasts ir izveidojis Ghostwriter – unikālu mākslīgā intelekta rakstāmmašīnu, ar kuru var sarunāties
14338769t1h99e6 Next post Ziemassvētkos sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu grafika