Sunswift 7 ar saules enerģiju darbināms elektromobilis pārspēj 1000 km ātruma rekordu un varētu iekļūt Ginesa rekordu grāmatā

author
1 minute, 6 seconds Read

Jaunās Dienvidvelsas Universitātes inženieri ir izstrādājuši automašīnu, kas aprīkota ar saules paneļiem. Transportlīdzeklis spēja uzstādīt ātruma rekordu 1000 km distancē.

Kas ir zināms
Austrālijas inženieru radītajam automobilim nav gaisa kondicioniera, gaisa spilvenu, ABS un citu mūsdienu automobiļiem raksturīgu sastāvdaļu. Tas tika darīts apzināti, lai pēc iespējas optimizētu transportlīdzekli.

Aerodinamiskās pretestības koeficients tika samazināts līdz 0,095. Salīdzinājumam, Tesla Model S pretestības koeficients ir 0,209. Mūsdienu automašīnām parastais koeficients ir 0,3 vai mazāks.

Darbs pie Sunswift 7 ilga aptuveni divus gadus. Austrālijas inženieru mērķis bija radīt ar saules enerģiju darbināmu automobili, kas iekļūtu Ginesa rekordu grāmatā kā ātrākais automobilis savā klasē 1000 km distancē.

Uz sacīkstēm izstrādes komanda devās uz šosejas trasi Austrālijas automobiļu pētniecības centrā. Ar vienu uzlādes reizi Sunswift 7 spēja veikt 240 apļus ar vidējo ātrumu 85 km/h. Lai to paveiktu, automašīnai bija nepieciešamas 11 stundas, 53 minūtes un 32 sekundes. Automobilis varētu tikt iekļauts Ginesa rekordu grāmatā, kad komiteja saņems visus datus, lai reģistrētu šo sasniegumu.

Avots: UNSW Sydney

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: