“Swedbank” sāk bankomātos ieviest jaunu funkciju

“Swedbank” visā Latvijā bankomātos pakāpeniski sākusi ieviesta bezkontakta funkcija, informēja bankas pārstāvji.

Turpmāk iedzīvotāji varēs piekļūt kontiem un izņemt naudu, neievietojot bankomātā fizisku norēķinu karti.

Jau tagad Rīgā un citās Latvijas pilsētās ir pieejami vairāk nekā 20 ar bezkontakta funkciju aprīkoti bankomāti, un plānots, ka līdz gada beigām tā tiks ieviesta vairāk nekā pusei visu “Swedbank” bankomātu.

Lai izņemtu naudu vai izmantotu kādu citu pakalpojumu, klientam būs jānopīkstina bezkontakta maksājumu karte, viedtālrunis vai viedpulkstenis ar aktivizētu bezkontakta maksājumu funkciju un jāievada kartes PIN kods.

Nopīkstinot karti, varēs veikt visas ierastās bankomāta darbības – iemaksāt skaidru naudu, izņemt skaidru naudu, iepazīties ar konta atlikumu un konta pārskatu, taču nevarēs nomainīt PIN kodu. Savukārt, nopīkstinot viedierīci jeb izmantojot “mobile wallet” piesaistītu karti, būs iespēja pārbaudīt konta atlikumu un izņemt skaidru naudu.

Bankomātus ar bezkontakta funkciju var atpazīt pēc karšu lasītāja ikonas.

Vienlaikus jaunā funkcionalitāte neietekmēs klientus, kuri joprojām vēlas izmantot bankomātu, ievietojot tajā maksājumu karti.

“Swedbank” Klientu servisa pārvaldes vadītājs Vadims Frolovs informē, ka Latvijas iedzīvotāji ikdienā dod priekšroku tieši bezkontakta norēķiniem, kas veido 79% no tirdzniecības un pakalpojumu saņemšanas vietās veiktajiem darījumiem. Turklāt vairāk nekā pusmiljons klientu pēdējo trīs mēnešu laikā vismaz vienu reizi ir norēķinājušies, izmantojot viedierīci.

Šobrīd Latvijā ir 360 “Swedbank” bankomātu.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

No pirmdienas kampaņā bez maksas varēs apmeklēt treniņus ap 90 sporta un fitnesa klubos

No Bērnu slimnīcas izņem divus ar difteriju slimus bērnus. Policija aiztur vecākus

Militāro mācību “Namejs” laikā Rīgā izspēlēs iedzīvotāju evakuācijas un izmitināšanas procesu

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk