Tagad ir jūsu kārta! Sieviete ir šokēta, kad pēc vīra nāves saņem vēstuli

Tuvinieku nāve vienmēr ir dziļa traģēdija, jo gandrīz jebkura atmiņa izraisa sāpes un asaras. Diāna, kuras vīrs nomira pirms nedaudz vairāk nekā mēneša, turpina izjust šīs sajūtas, taču šķiet, ka šī informācija vēl nav ievadīta medicīnas sistēmās.

Viņas vīram bija vēzis, un viņš nomira 36 gadu vecumā.

Sarunā ar LA.LV Diāna stāsta par šo situāciju: “Septembrī viņš stājās Biķernieku slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļas gaidīšanas sarakstā.

Diemžēl 18. novembrī mans vīrs nomira.

Nākamajā dienā devos pie ģimenes ārsta, noformēju visus nepieciešamos dokumentus, aizpildīju veidlapas un saņēmu miršanas apliecību. Vēlāk sāka pienākt ziņas, ka mans vīrs ir izņemts no dažādām valsts sistēmām – viņam vairs nebija elektroniskā paraksta, viņš bija izņemts no CSDD datu bāzes utt. Lai pārliecinātos, es arī pārbaudīju, ka autorizācija vairs nav iespējama.”

Vēlāk jau bija sākusies bēru organizēšana, un par formalitātēm vēl nebija padomāts. Šķita, ka viss ir izdarīts pareizi. Ģimenes ārsts visu bija reģistrējis. Tomēr no “Biķerniekiem” saņemtais zvans atkal raisīja dziļas emocijas.

“Es biju apmulsusi, kad man jautāja, vai es esmu Jāņa sieva. Viņi man piezvanīja un teica, ka pienākusi viņa kārta, lai saņemtu medicīnisko palīdzību. “Jūs esat gaidījis savu kārtu!” Man nācās atbildēt, ka diemžēl mans vīrs savu kārtu nebija sagaidījis un bija miris. Sieviete otrā līnijas galā atvainojās un nolika klausuli.

Es biju apmulsusi, raudāju un atceros, kā skaļi balsī teicu: “Jāni, skaties, tu sagaidi savu kārtu!”. Tas bija vēl viens trieciens manai sirdij.

Viņa pēdējie mēneši bija ļoti smagi, viņš cieta lielas sāpes, bija piespriests pie gultas, mums abiem bija grūti,” sieviete sacīja, raudādama.

Viņa prātoja, vai sistēmu nevarētu sakārtot tā, ka visas iestādes automātiski saņemtu ziņas par mirušo, lai tuviniekiem nebūtu šādu emociju, kas plēš brūces jau tā ļoti grūtā dzīves brīdī.

Ar to Diānas izbrīns nebeidzās. Viņa devās uz aptieku, lai iegādātos sev kādas zāles. Tā kā viņas vīrs beigās vairs nespēja pats aiziet uz aptieku, viņai bija arī pilnvara iegādāties vīra medikamentus, tostarp morfiju.

“Farmaceite man jautāja, vai es paņemšu vīra zāles, jo viņi sistēmā redzēja, ka tās nav atceltas. Es atkal sastingstu un tikko kontrolēju savas emocijas. Mans vīrs jau mēnesi nav dzīvs, bet man joprojām ir atļauts izrakstīt viņam ļoti atkarību izraisošus medikamentus, kas tiek kompensēti. Vēlāk es pati aizgāju uz e-veselibu un redzēju, ka varu to darīt. To darot, ir arī norāde, ka vīrs ir miris…… Ja ir šāda atzīme, kāpēc zāles joprojām ir iespējams lietot? Tajā brīdī man patiešām viss sabruka,” stāsta sērojošā sieviete.

Nacionālais veselības dienests sniedza šādu atbildi:

“Iedzīvotāja nāves gadījumā tiek saņemta informācija par nāves faktu un veiktas izmaiņas valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu saņēmēju reģistrā (turpmāk – reģistrs). Spriežot pēc aprakstītās situācijas, informācija, kas tika izmantota ziņojuma sagatavošanai (zvans, īsziņa, e-pasts vai cits – aprakstā nav precizēts), varētu būt ņemta no ārstniecības iestādes, t.i., Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas lokālās informācijas sistēmas. Jo pakalpojumu uzskaiti apkopo un kontrolē pašas medicīnas iestādes. Iespējams, ka kāda iemesla dēļ informācija no minētā reģistra netika ņemta vērā. Lai saņemtu sīkāku skaidrojumu par to, kā tiek sekots līdzi datiem par apmeklējumu un kā tiek informēti gaidīšanas sarakstā esošie rezidenti, iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar slimnīcas pārstāvi.”

“E-receptes aptiekā var saņemt tikai tas iedzīvotājs, kuram recepte izrakstīta, vai e-veselības sistēmā deleģēts pārstāvis, ja iedzīvotājs ir veicis deleģēšanu. Citas personas nevar izmantot rezidentam izrakstīto elektronisko recepti ne rezidenta dzīves laikā, ne rezidenta nāves gadījumā. Vienlaikus esam nosūtījuši e-veselības kolēģiem situācijas aprakstu un aicinājumu izvērtēt šādu e-recepšu darbības apturēšanu.”.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Pērn cietuši 293 bērni. Kādēļ ģimenē jārunā par pavedināšanu internetā?

Palielinās piemaksas Latvijas vēstniecībās Izraēlā un Ukrainā strādājošajām amatpersonām

Valsts amatpersonas piemin Zolitūdes traģēdijas upurus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk