Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde ir apstiprinājusi, ka otrdien, 14. martā, tirdzniecības centrā Kristiine eksplodēja no sadzīves ķīmijas izgatavota bumba, ziņo Rus.Postimees. To izgatavojis 14 gadus vecs zēns.

“Patiešām, vakar plkst. 14.20 34 gadus vecam vīrietim, kurš bija iegājis Kristiine tirdzniecības centrā, pie kājām tika iemests kāds priekšmets, kas eksplodēja. Par laimi, sprādziena rezultātā vīrietis necieta nopietnus ievainojumus un tika nosūtīts ārstēties uz mājām,” sacīja Igaunijas Personu noziegumu apkarošanas prefektūras vadītājs Hisko Varešs.

Pēc viņa teiktā, notikuma vietā ieradušies policisti aizturēja 14 gadus veco zēnu, kurš tika nogādāts izmeklēšanas iestādei. “Pamatojoties uz līdz šim apkopotajiem datiem, ir pamats aizdomām, ka tas bija sadzīves ķīmiju saturošs priekšmets, kas eksplodēja ķīmiskas reakcijas rezultātā.” Cik Postimees zināms, attiecīgais priekšmets bija cauruļu tīrītājs.

Pret jaunieti ir uzsākta nopietna lietvedība par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

Pirms daudziem gadiem paštaisītas bumbas eksplodēja skeitparkā un rotaļu laukumā Igaunijas Pērnavas reģionā, sagādājot galvassāpes vietējai policijai. Lääne glābšanas centra pārstāvis toreiz laikrakstam Postimees komentēja, ka no sadzīves ķīmijas izgatavotas bumbas izraisa cilvēku aklumu un ekstremitāšu zaudēšanu.

Šādas no cauruļu tīrīšanas līdzekļa izgatavotas bumbas sprādziens notiek tīrīšanas līdzekļa un metāla reakcijas dēļ slēgtā traukā, kad gāze vairs netiek ievietota traukā un pats trauks pakļaujas gāzes spiedienam. Sprādziena laikā izplūdušais kodīgais šķidrums ir bīstams gļotādām un ādai. Bumbas jauda arī var radīt ievainojumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jelgavas un Stradnieku ielas krustojumā notriekta 17 gadus veca meitene Previous post Jelgavas un Stradnieku ielas krustojumā notriekta 17 gadus veca meitene
Vai ir taisnība, ka ūdeni pēc atkārtotas vārīšanas ir bīstami dzert? Next post Vai ir taisnība, ka ūdeni pēc atkārtotas vārīšanas ir bīstami dzert?