Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 12 Sekunde(-s)

Talsu novada pašvaldība plāno iegādāties un uzstādīt 1164 jaunus LED gaismekļus, portālu informēja pašvaldībā.

Lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu Talsu novada publisko teritoriju apgaismojumā, pašvaldība iesniedza projekta pieteikumu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Talsu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”. To 21.martā apstiprinājis SIA “Vides investīciju fonds”, tādējādi nodrošinot finansējuma piesaisti 50% apmērā no kopējām projekta izmaksām.

Projekta kopējās izmaksas ir 616 249 eiro, no kurām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums ir 308 125 eiro, bet Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums būs 308 124 eiro. Par šo finansējumu paredzēta gaismekļu uzstādīšana komplektā ar iebūvētu autonomu astroloģiskās dimēšanas funkciju, esošo gaismekļu demontāža, jauno gaismekļu montāža un spilgtuma regulēšanas funkcijas programmēšana.

Talsu novada pašvaldība plāno iegādāties un uzstādīt 1164 jaunus energoefektīvus gaismekļus ielu apgaismojuma infrastruktūrā, nomainot esošos nātrija gaismekļus uz gaismu izstarojošu diožu (LED) tipa spuldzēm. 681 gaismekli uzstādīs Talsos, Valdemārpilī – 81, Dundagā – 259, bet Virbu pagastā – 143 gaismekļus. Plānotais elektroenerģijas ietaupījums ir 566,293 MWh/gadā, bet aprēķinātais CO2 ietaupījums – 61,726 tonnas gadā.

Projektā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Talsu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” paredzēts, izmantojot tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu publisko teritoriju apgaismojumā.

Pirms projekta īstenošanas esošais aprēķinātais elektroenerģijas patēriņš Talsu, Valdemārpils, Dundagas un Virbu pagasta apgaismojuma sistēmā ir 722 475 kWh, savukārt pēc projekta īstenošanas plānotais elektroenerģijas patēriņš būs 156 182 kWh. Tā būtiski tiks ietaupīti Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļi un tiks samazināta siltumnīcefekta gāzu emisija.

Iecerētos darbus plānots pabeigt līdz 2024.gada 1.novembrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Vasaras lidojumu sezonā no Rīgas lidostas būs pieejami 100 tiešie galamērķi
Next post Rīgas centrā sieviete aplaupa gājēju, draudot ar ierocim līdzīgu priekšmetu