Teju 200 klientiem Jēkabpilī drošības apsvērumu dēļ atslēgta elektroapgāde

author
2 minutes, 9 seconds Read

Teju 200 klientiem Jēkabpilī drošības apsvērumu dēļ atslēgta elektroapgāde, portāls uzzināja AS “Sadales tīkls” (ST).

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību, uz laiku veikti lokāli elektroapgādes atslēgumi 189 klientiem plūdu skartajās teritorijās Jēkabpilī un Jēkabpils novada Ābeļu un Kūku pagastā.

ST jau iepriekš brīdināja, ka saistībā ar plūdiem bīstamajās teritorijās drošības nolūkos var uz laiku atslēgt elektroapgādi. Plūdu zonās var applūst arī elektroapgādes infrastruktūra, tāpēc ST seko līdzi situācijai un drošības nolūkos var uz laiku atslēgt elektroapgādi bīstamajās teritorijās.

Plūdi var skart arī dzīvojamās ēkas, tāpēc ST atgādina par individuāliem drošības pasākumiem – svarīgi pēc iespējas parūpēties, lai mitrumā nenonāk personīgās elektroierīces un elektroinstalācija.

ST atgādina – ja aculiecinieki pamana applūdušas transformatoru apakšstacijas, sadalnes, izskalotus balstus vai to konstrukcijas, kabeļus – nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties šai teritorijai, bet par bīstamo situāciju uzreiz jāziņo operatīvajiem dienestiem, zvanot uz 112 vai “Sadales tīklam” uz diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Mazāk bīstamās situācijās bojājumus elektrotīklā var pieteikt “Sadales tīkla” mājaslapā “sadalestikls.lv” – sadaļā “Pieteikt bojājumu”.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus neaizmirst par personisko drošību un parūpēties, lai mājas pagalmā, pagrabā vai citās vietās, kas var applūst, neatrastos spriegumam pieslēgtas elektroierīces, vadi, kā arī, ja iespējams, telpās, kuras pakļautas applūšanas riskam, laikus pārtraukt elektrības padevi, atslēdzot elektrības drošības slēdžus vai drošinātājus.

Mobilais operators SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) mikroblogošanas vietnē “Twitter” informēja, ka elektropadeves traucējumi var ietekmēt arī mobilo balss sakaru un interneta pieejamību. Uzņēmums aicina savlaicīgi uzlādēt iekārtas, kā arī būt saprotošiem, ja LMT pakalpojumu darbībā būs radušies traucējumi.

Kā ziņots, sestdien īsi pēc pieciem rītā ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,86 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Tikmēr īsi pirms plkst.8 ūdens līmenis sasniedza jau 8,9 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: