Telpu neatbilstības dēļ slēgs Alūksnes bērnudārzu “Cālis”

0
(0)

Telpu neatbilstības dēļ slēgs Alūksnes bērnudārzu “Cālis”, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Alūksnes novada dome pagājušā gada 29.decembrī pieņēma lēmumu par Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” slēgšanu, to paveicot pakāpeniski līdz šā gada 31.augustam.

Šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības iestādi “Cālis” apmeklē 50 bērni trīs speciālās pirmsskolas izglītības programmās. No šā gada 1.septembra stāsies spēkā Ministru kabineta noteikumi par nepieciešamo minimālo platību vienam bērnam. Saskaņā ar tiem “Cālis” pašreizējās telpās būtu iespējams uzņemt vien 35 bērnus. Iestādē strādā 11 pedagoģiskie un 10 saimnieciskie darbinieki.

No esošajiem 50 iestādes audzēkņiem 11 bērni šī gada septembrī sāks skolas gaitas, tātad vieta pirmsskolas izglītības grupā būs nepieciešama 39 bērniem. Šiem “Cālis” audzēkņiem ir rezervētas vietas Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādēs “Pienenīte”, “Sprīdītis” un Alūksnes vidusskolas pirmsskolas grupā. Pārejot uz jaunām izglītības iestādēm, bērniem nodrošinās arī vajadzīgo atbalstu.

“Cālis” izvietots īpašumā, kas nepieder pašvaldībai, līdz ar to ir ierobežotas pašvaldības budžeta līdzekļu ieguldīšanas iespējas iestādes infrastruktūras attīstīšanā. Telpas ir pielāgotas pirmsskolas izglītības darbības nodrošināšanai, tomēr pastāv ierobežojumi mācību procesa organizēšanai un grupu izvietošanai otrajā stāvā, kas samazina uzņemamo bērnu skaita iespējas. Tā kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir noteicis, ka ēkas otrajā stāvā nav pieļaujama grupu darbība, līdz ar to pašlaik grupu darbs pamatā notiek pirmajā stāvā.

Ēkā ir krāšņu apkure, tā nav siltināta, tāpēc ir grūti nodrošināt vienmērīgu temperatūras režīmu visās telpās, īpaši ziemā. Pašvaldība apzinājusi, ka tuvākajos piecos gados ēkas infrastruktūras uzlabošanā būtu nepieciešami apjomīgi ieguldījumi, lai nodrošinātu mūsdienīgu, kvalitatīvu un drošu vidi mācību procesā. Divām krāsnīm nepieciešams kapitālais remonts, jo tehniskā stāvokļa dēļ tās nākamajā mācību gadā neremontētas vairs nedrīkst ekspluatēt, vajadzīgi jumta seguma remontdarbi, ēkas pamatu vertikālās hidroizolācijas ierīkošana kopā ar ēkas siltināšanu, apkures sistēmas pārbūve.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »