Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Abiem modeļiem ir arī viegls caurspīdīgs jumts, kas uzlabo vadāmību, un modeļu palete ir papildināta ar piesātināti sarkanu Ultra Red krāsu.

Model S un Model X ir Tesla vecākie un šobrīd dārgākie vieglie automobiļi; Model S liftbeks tiek ražots kopš 2012. gada, Model X krosovers – kopš 2015. gada, un 2021. gada sākumā abiem modeļiem tika veikts būtisks restilings, kura laikā tie ieguva pilnīgi jaunu interjeru ar saīsinātu stūri stūres rata vietā.

Tesla šo stūri izgatavoja, gaidot nākamās paaudzes autopilota – FSD (Full Self-Driving) – strauju masveida izplatību, taču FSD vēl nav iznācis no beta testēšanas stadijas un tika atzīts par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, proti, to nevar izmantot pilnībā, vadītājam vienmēr jāseko ceļam un jābūt gatavam jebkurā brīdī pārņemt kontroli.

Apaļais stūres rats ir vieglāk lietojams ārkārtas situācijās, un daudzi Tesla klienti uzskata, ka apaļais stūres rats ir ērtāks ikdienas lietošanā. Dažādas tūninga studijas un aksesuāru ražotāji sāka piedāvāt apaļus stūres riteņus Model S un Model X gandrīz uzreiz pēc restilēto versiju debijas, un tagad Tesla pati padevās: šā gada sākumā izskanēja baumas, ka Tesla papildinās Model S un Model X opciju sarakstu ar apaļiem stūres riteņiem, un vakar par to tika oficiāli paziņots. Apaļais stūres rats tiek piedāvāts kā bezmaksas alternatīva stūres ratam.

Tesla ir saskaņojusi “parastā” stūres rata atgriešanos laikā ar citiem Model S un Model X uzlabojumiem. Jaudīgajām trīsdzinēju plato versijām ir efektīvākas un karstumizturīgākas bremžu klucīšu uzlikas. Panorāmas stikla jumts ir modernizēts: tas ir vieglāks nekā iepriekšējais, pazeminot smaguma centru un uzlabojot elektromobiļa vadāmību, kā arī caurlaiž piecas reizes vairāk gaismas ar tādu pašu UV aizsardzības līmeni.

Tesla Model S in Ultra Red

Trūcīgajā krāsu paletē iekļauta jauna tumši sarkana krāsa Ultra Red, kas ir dārgākā krāsa klāstā un maksā 3000 dolāru. Pamatkrāsa “bez maksas” abiem modeļiem ir balta. Pieejamas arī pelēkā, melnā un zilā krāsa – par tām būs jāmaksā papildu 1500 ASV dolāru.

Tagad bāzes Tesla Model S ar diviem dzinējiem ASV maksā no 89 990 ASV dolāriem, bet Model X – no 99 990 ASV dolāriem.

Tesla Model X ar Ultra Red krāsu

Model S un Model X tiek ražoti tikai Tesla rūpnīcā Fremontā, Kalifornijā, un to kopējais globālais pārdošanas apjoms pagājušajā gadā sasniedza 66 705 vienības, bet Tesla kopumā pasaulē pārdeva 1 313 851 elektromobili.


Arī mazākā Tesla elektromobiļu saime drīzumā tiks pārveidota: pārveidots Model 3 sedans tiks izlaists vēl šogad, bet pārveidots Model Y krosovers būs pieejams 2024. gadā. Šogad Tesla papildinās arī savu modeļu klāstu ar ilgi gaidīto pikapu Cybertruck.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Mitsubishi paziņo par 16 jauniem produktiem, tostarp elektrisku pikapu un lielu krosoveru
Next post Vēl viens SUV: Nissan Skyline atkal var kļūt par krosoveru