Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 13 Sekunde(-s)

Kuldīgas maizes ceptuves vadība ir nolēmusi slēgt ražošanu, un darbu zaudēs vairāk nekā 60 cilvēku. Skumjo vēsti par kolektīvo atlaišanu jau saņēmusi gan pašvaldība, gan Nodarbinātības valsts aģentūra, ziņo Latvijas Radio.

Kuldīgas kukurūzas ceptuve ir viens no vecākajiem un pazīstamākajiem zīmoliem Kurzemē, kas ražo maizi un konditorejas izstrādājumus jau kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem. Tikai pirms dažiem gadiem, 2018. gadā, SIA “Kuldīgas maizes ceptuve” uzvarēja kategorijā “Gada ražotājs”. Jau toreiz valdes loceklis Dāvids Šternbergs atzina, ka “cepšana nav viegls, smags un riskants bizness”. Viņš pats uzņēmumā strādā kopš 2007. gada un atzina, ka konkurence ir ļoti liela un nav viegli to izturēt. Ir arī grūti noturēt darbiniekus, taču ir tādi, kuri patiešām mīl savu darbu un maizi. Tolaik uzņēmumā strādāja aptuveni 140 darbinieki, taču pamazām to skaits samazinājās.

Tagad uzņēmuma vadītājs, runājot ar žurnālistiem, bija atturīgs un atteicās no plašākas intervijas, piebilstot tikai, ka darbinieki atrodas slimības atvaļinājumā.

“Novada pašvaldība šā gada 10. jūnijā saņēma SIA Kuldīgas maizes ceptuve paziņojumu par uzņēmuma likvidāciju un darbības izbeigšanu. Skaidrs, ka katra uzņēmuma aiziešana no tirgus ietekmē mūsu iedzīvotājus un viņu ģimenes, kā arī novada konkurētspēju,” komentē Kuldīgas novada domes pārstāve Ilze Meirupska-Eglīte. Viņa norādīja, ka tas ir signāls pašvaldībai mērķtiecīgāk strādāt, lai stiprinātu labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi novadā.

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras Ventspils filiāles vadītāja Sandra Krinkele sacīja, ka šādi kolektīvie atlaišanas gadījumi sen nav bijuši.

Kuldīgas kukurūzas ceptuve bija viena no Kuldīgas atpazīstamām zīmēm, tāpat kā svaigi ceptas maizes veikaliņš “Kukulītis” – aprīlī tas tika slēgts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Vai arī jūs tagad baidāties no bērniem uz ielas?! Sieviete šausmās par incidentu Jelgavā
Next post Arnolds Švarcenegers: Terminators vēl nav beidzies