Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 36 Sekunde(-s)

Divi modeļi debitēs jau šogad, bet vēl viens nonāks tirdzniecības vietās 2024. gadā. Automobiļi būs pieejami ar hibrīda agregātiem, un viens no jaunumiem papildus iegūs arī ūdeņraža versiju.

Toyota Crown aktuālās, jau sešpadsmitās paaudzes pasaules pirmizrāde notika pagājušajā vasarā. Toreiz uzņēmums paziņoja, ka modelis kļūs par atsevišķu ģimeni, un šī ģimene būs globāla, savukārt iepriekšējais Toyota Crown tika ražots tikai kā sedans, kas bija adresēts galvenokārt Japānai.

Jaunā Toyota Crown ģimene
Toyota teica tikai par “četru durvju” ar “krosoveru” tēlu, šāds auto jau ir pieejams zīmola dzimtenē (kur tas nes “nosaukumu” Crossover), Ziemeļamerikā un Ķīnā (“debesu” Crown – kopumā ir atsevišķs zīmols). Pārējie modeļu klāsta locekļi iepriekš tika tikai parādīti sabiedrībai. Tagad zīmols ir atklājis dažas detaļas par gaidāmajiem automobiļiem: tirgus debijai gatavojas krosovers Crown Sport, klasiskais Crown Sedan un universālis Crown Estate. Sāksim ar parketu.

Toyota Crown Sport garums ir 4710 mm, platums – 1880 mm, augstums – 1560 mm, garenbāze – 2770 mm (krosovera Crown ir garāks, attālums starp asīm – 2850 mm). Tādējādi pēc izmēriem parkets ir salīdzināms ar līdzīga formāta Infiniti QX50 un Acura RDX. Toyota kross būs tikai piecus sēdekļus ietilpīgs. Tiek arī paziņots, ka Crown Sport ir paredzēts klientiem, kuri dod priekšroku “sportiskam braukšanas stilam”. Modelim tiks uzstādīti 21 collas riteņu diski.

Toyota Crown Sport
Saskaņā ar provizoriskiem datiem, tāpat kā Crown cross sedans un universālis Crown Estate, arī parkets ir būvēts uz “bagāžnieka” GA-K, kas radīts Toyota TNGA arhitektūras ietvaros. Zināms, ka “piecdurvis” tiks piedāvātas kā “vienkāršs” vai uzlādēts hibrīddzinējs (attiecīgi HEV un PHEV), abām versijām būs pilnpiedziņa, taču par “pildījumu” uzņēmums vēl nav pastāstījis. Krosovers Crown Sport HEV būs pieejams tirgū šā gada rudenī, PHEV versija būs pieejama decembrī.

Klasiskā sedana Toyota Crown pirmizrāde plānota 2023. gada rudenī. Tiek pieņemts, ka šī “četru durvju” pamatā ir aizmugures piedziņas platforma GA-L (ar garenvirziena motora izvietojumu), proti, Crown sedanu var uzskatīt par tiešu “piecpadsmitā” Crown mantinieku. Jaunā četrdurvju automobiļa garums ir 5030 mm, platums – 1890 mm, augstums – 1470 mm, bet garenbāze – 3000 mm. Salīdzinājumam – mirušā Toyota Crown sedana izmēri ir 4910/1800/1455 mm, bet attālums starp asīm – 2920 mm. Jaunais Crown sedans būs pieejams ar 19 vai 20 collu diskiem. Šis modelis būs pieejams kā HEV hibrīddzinējs, kā arī ar ūdeņraža rūpnīcu FCEV (pēdējais fakts norāda uz radniecību ar hibrīdauto Toyota Mirai). Par tehniku – atkal vēl ne vārda.

Beidzot Toyota Crown Estate “nojume” parādīsies 2024. gadā. Uzņēmums to raksturo kā “universāļa un SUV apvienojumu”. Izmēri: 4930/1880/1620 mm, garenbāze – 2850 mm. Kombi “stāv” uz 21 collas diskiem. Šis “piecdurvju” saņems divas hibrīdsistēmas, no kurām varēs izvēlēties – HEV un PHEV, abām modifikācijām būs pilnpiedziņa. Kā lasītājs acīmredzot jau ir nojautis, par motoriem informācijas nav.

Atgādināsim, krossedans Toyota Crown Japānā tiek prezentēts tikai kā četru riteņu piedziņas hibrīds HEV – ir divas šādas versijas. Bāzes komplektācijā ietilpst benzīna “atmosfēriskais” A25A-FXS 2,5 (186 ZS), elektromehāniskais variators, elektromotoru pāris un niķeļa-metālhidrīda akumulators, kumulatīvā jauda – 234 ZS. Dārgākiem variantiem ir uzstādījums uz četru cilindru T24A-FTS 2,4 motora ar dubulto turbopūtes sistēmu (272 ZS) bāzes, šādam Crowne ir Direct Shift-6AT, kopējā jauda veido 349 ZS, un pilnpiedziņa tiek saukta par E-Four Advanced.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Tank 400 sērijveida SUV atklāts pirms termiņa: lielāks, bet vājāks nekā 500
Next post Piektdien biežāk uzspīdēs saule