Turcija plāno ražot divus TF-X piektās paaudzes iznīcinātājus katru mēnesi

author
1 minute, 5 seconds Read

Pirms aptuveni mēneša Turcijas aviācijas un kosmosa rūpniecība prezentēja pirmo Turcijas piektās paaudzes TF-X iznīcinātāja prototipu. Tagad uzņēmuma vadītājs Temels Kotils ir atklājis dažas detaļas par topošo lidmašīnu.

Kas ir zināms
Kotils apgalvo, ka TF-X varēs veikt pirmo lidojumu 2024. gada 29. oktobrī, t.i., gadu agrāk, nekā sākotnēji plānots. Debijas iznīcinātājs tiks nodots pasūtītājam 2028. gadā.

Nav precizēts, cik lidmašīnu Turcijas aerokosmiskā rūpniecība plāno ražot no 2028. gada. Taču ir zināms, ka no 2029. gada uzņēmums plāno ražot divus iznīcinātājus mēnesī, t.i., 24 gadā. Tomēr Temel Kotil piebilda, ka nepieciešamības gadījumā ražošanas apjomi varētu pieaugt eksponenciāli.

TF-X ir lielākais Turcijas aizsardzības nozares projekts. Līdz gada beigām (pēc 20. decembra) piektās paaudzes iznīcinātāja prototips tiks aprīkots ar šasiju un dzinējiem. 2023. gada 18. martā lidmašīna pirmo reizi izbrauks no angāra, un pēc tam sāksies tās testēšana. Līdz 2026. gadam Turkish Aerospace Industry vēlas izstrādāt trīs TF-X Block 0 prototipus.

Avots: Shephard Media

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: