Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 14 Sekunde(-s)

Latvijā turpina samazināties gripas vidējā intensitāte, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Iepriekšējā nedēļā, no 20.februāra līdz 26.februārim, kopā reģistrēti 116,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš – 199,9.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 86 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī un Rīgā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem vecuma grupā līdz četriem gadiem.

SPKC dati liecina, ka samazinājies pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos – 1455 pacienti jeb vidēji 1965,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš bija 1942,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 32 pacienti jeb vidēji 43,2 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekšējā nedēļā 52,7 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstākā saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 42 hospitalizētiem pacientiem ar gripu, visbiežāk vecuma grupā virs 65 gadiem. Tāpat tika ziņots par deviņiem stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemti 45 ziņojumi par stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš – 46.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks, uzsver SPKC. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā “manavakcina.lv”.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Plāno dažus Dienvidigaunijas autobusu maršrutus pagarināt līdz Latvijai
Next post Vienotajos klientu apkalpošanas centros var saņemt palīdzību ienākumu deklarācijas aizpildīšanai