Turpinās darbu pie grozījumiem par aizliegumu tabakas aizstājējproduktiem, kas satur aromatizētājus

Loading

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien turpinās skatīt likuma grozījumus, kuru otrajā lasījumā atbalstītā redakcija paredz aizliegumu laist tirgū elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus, kas satur aromatizētājus.

Sanāksme paredzēta plkst.10 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā.

Komisija skatīs uz galīgo lasījumu iesniegtos priekšlikumus grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.

Kā ziņots, uzklausot “Apvienotā saraksta” (AS) atbildības jomā esošās Veselības ministrijas (VM) argumentus, AS frakcijas deputāts Edgars Tavars (AS) atsaucis savu priekšlikumu grozījumiem. Priekšlikums būtu paredzējis, ka nosacījumus tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu laišanai tirgū, kā arī smēķēšanas un lietošanas ierobežojumus publiskās un citās likumā noteiktajās vietās reglamentētu Ministru kabinets.

Tāpat otrdienas sēdē izvērtās plašas diskusijas par Saeimas deputātu Edmunda Cepurīša (P) un Ramonas Petravičas (LPV) priekšlikumu izdarīt izņēmumu aizliegumā laist tirgū elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus, kas satur aromatizētājus. Abi deputāti rosināja šajos produktos atļaut tabakas vai mentola aromātu.

Mediķi kategoriski iebilda pret šādu priekšlikumu, jo mentols ir viela, kas palīdz uzņemt nikotīnu, nomācot nepatīkamo tabakas smaržu un garšu. Tieši ar mentola aromātu bagātināti elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumi un tabakas aizstājējprodukti ir iecienītākie produkti jauniem smēķētājiem un veicina smēķēšanas ieraduma nostiprināšanos. Mediķi aicināja deputātus atteikties no šī priekšlikuma.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV) aicināja šo priekšlikumu izvērtēt vēl no juridiskā aspekta un lemt šodien, kad komisija turpinās izskatīt iesniegtos priekšlikumus.

Jau vēstīts, ka priekšlikumu par aromatizētāju aizliegumu iepriekš virzīja pašlaik jau bijusī veselības ministre Ilze Viņķele (“Par”).

Vienlaikus plānots noteikt ierobežojumu ražot un laist tirgū tabakas izstrādājumus, tabakas aizstājējproduktus vai elektroniskās smēķēšanas ierīces, kas vizuāli atgādina saldumus, uzkodas, kā arī rotaļlietas.

Tāpat plānots noteikt, ka tabakas izstrādājumus, aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.

Kā ziņots, Saeimas sēdē balsīm daloties, tika atbalstīts arī deputāta Armanda Krauzes (ZZS) priekšlikums aizliegt smēķēt Saeimas un Ministru kabineta ēkās.

Pēc būtības atbalstīti gan Viņķeles, gan arī pašreizējās veselības ministres Līgas Meņģelsones (AS) priekšlikumi par aizliegumu smēķēt azartspēļu organizēšanas vietās.

Paredzēts arī noteikt, ka tabakas aizstājējproduktā maksimālā nikotīna koncentrācija nepārsniedz četrus miligramus uz gramu.

Pēc izskatīšanas komisijā likumprojekts Saeimā vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: